Značku Redmi asi není potřeba představovat. Jde o dceřinku, nebo, chcete-li, sub-značku společnosti Xiaomi. Proslavila se hlavně tím, že nabízí telefony a další produkty s velmi dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Svůj první telefon značka vyprodukovala přesně před deseti roky, tedy 31. července/júla 2013. Dnes proto slaví své 10. výročí.

Redmi má za sebou velkou řádku skvělých telefonů

Na čínském Weibo vzpomíná na začátky a rekapituluje uplynulých deset let generální ředitel Redmi, pan Wang Hua. První konference značky proběhla velmi jednoduše, dokonce i bez projektoru a vše se odehrálo jen na přímé komunikaci s malou skupinou novinářů. Dokonce ani první telefon nenesl označení Redmi, ale jeho název byl Hongmi. Dnes jej výrobce symbolicky označil pořadovým číslem 1. Konference se tehdy zúčastnil i Lei Jun, šéf Xiaomi a pár zástupců China Mobile.

Začátek byl tedy velmi skromný, ovšem uvedení prvního telefonu odstartovalo revoluci ve vnímání levných telefonů a jeho prodeje na čínském trhu trhaly rekordy. Podobně tomu bylo také na globálních trzích, kam se model Hongmi později dostal. Jeho cena se pohybovala zhruba kolem 140 dolarů. Hongmi poháněl čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589T s podporou 3G sítí. Čipset doplnil jen 1 GB operační paměti a 4 GB interního úložiště. K tomu měl telefon na dnešní dobu miniaturní displej s úhlopříčkou jen 4,7 palce.

Od vydání modelu Hongmi ovšem značka Redmi urazila pořádný kus cesty a celosvětově si získala velkou fanouškovskou základnu. Co se ale nezměnilo, jsou telefony s velmi slušnými parametry za rozumnou cenu. Značka si tuto cestu vytyčila velmi dobře, protože se jejich telefony stále dobře prodávají nejen v Číně, ale po celém světě. Vzpomeňme například loňské rekordní čínské prodeje modelů řady Redmi Note 12. Ostatně tyto telefony se dobře prodávají i na českém trhu. Velmi populární jsou ale také například v Indii, Vietnamu a nebo Indonésii. Zkrátka všude tam, kde uživatelé chtějí za své peníze slušný telefon.