Společnost Oppo má celkem bohaté portfolio, ve kterém základ tvoří prémiové telefony s výkonným rychlým nabíjením. Ovšem najdeme zde také levnější telefony základní a střední třídy. Mezi poslední představené telefony střední třídy patří například model Oppo A78 4G, který debutoval zhruba v polovině tohoto měsíce. Ale vzpomeneme i na model A1 z loňského roku. Telefon má dobře vyvážený poměr cena/výkon, takže ti, kteří přesně toto preferují u svého telefonu, si přišli na své. Letos právě na tento telefon výrobce naváže modelem Oppo A2. Protože má tento telefon za sebou už certifikaci Tenaa, podíváme se na některé z jeho specifikací.

Parametry modelu Oppo A2 podle Tenaa

Certifikační výpis naznačuje, že Oppo A2 bude mít parametry střední třídy, které jsou celkem zajímavé. Ve srovnání s loňským modelem A1 se dočkáme několika vylepšení, a to především u displeje. Ten je typu OLED s úhlopříčkou 6,7 palce a rozlišením 2412 × 1080 pixelů. Připomeneme, že model A1 má zhruba stejně velkou obrazovku IPS LCD. Chystaný telefon dokonce nabídne u displeje podporu 2160 Hz PWM stmívání a má mírně zakřivené boční hrany.

Na snímcích, které jsou součástí certifikačního výpisu vidíme, že telefon Oppo A2 má na zadním panelu velký kruhový modul hlavního fotoaparátu. V modulu jsou tři foto senzory a LED blesk. Ve výpisu sice přesné rozlišení jednotlivých snímačů nenajdeme, ale tipaři očekávají primární 50 MPix senzor. Ostatně i předchůdce A1 takový snímač má a s ním do páru jde druhý 2 MPix senzor. Takže i hlavní fotoaparát je vylepšený.

Dalším plusem modelu Oppo A2 je baterie se slušnou kapacitou, a to 5000 mAh. Kapacita akumulátoru se tedy ve srovnání s loňským modelem nemění. Výkon nabíjení zatím neznáme, ale mohlo by to být minimálně 67 W. Tenaa momentálně neuvádí ani typ procesoru. Proto připomeneme, že model A1 pohání čipset Snapdrafgon 695, který výrobci rádi používají u telefonů střední třídy. Nicméně doufáme, že Oppo procesor vymění za novější model, protože Snapdragon 695 je přece jen už poněkud postarší. To jsou tedy specifikace uvedené v certifikačním výpisu Tenaa. Další podrobnosti očekáváme už brzy.