Jak fotografický a video obsah čí dál více mění způsob naší komunikace, očekávají dnešní uživatelé smartphonů od fotoaparátu ve svém telefonu stále více. V reakci na to výrobci chytrých telefonů neustále zkoumají nové způsoby, jak vytvořit výkonné a chytré funkce pro každého. Každého kdo chce dosáhnout výsledků hodných fotografického mistra. Dnes se podíváme na to, jak se s tím popasovalo nové OPPO Reno10.

Průlomy na poli hardwaru objektivů, sofistikované algoritmy na zpracování obrazu a mnoho dalších drobných změn, úprav a vylepšení stojí za tím, že fotky pořízené mobilními telefony vypadají s každým novým modelem různých značek lépe a lépe. Výjimkou není ani OPPO, které společně s tímto úsilím provádí také hloubkový výzkum profesionální fotografie. A úzce spolupracuje s renomovanými odborníky z celého světa v různých oblastech. Jako jsou portrétní fotografie, způsoby nasvícení a postprodukční efekty. Na cestě k nadčasové estetice fotografie jsou pro OPPO zásadní diskuse s těmito profesionály v oboru a podrobné studium jejich umění, specifického tónu a stylu.

OPPO Reno10

OPPO Reno10 se nespoléhá jen na algoritmy, ale spolupracuje i s odborníky na klasickou fotografii

Algoritmy pro zpracování obrazu v chytrých telefonech sice mohou snížit bariéru pro pořízení dobré fotografie. Ale spoléhat se na ně příliš může poškodit výsledný vztah mezi světlem a stínem. S cílem vytvářet kvalitní a nadčasové fotky začalo OPPO hledat odpověď na otázku, jak s tím uživatelům co nejvíce pomoct. Přestože je tradiční fotografie oproti té digitální náročnější na vybavení i zkušenosti, vždy přitahovala lidi ochotné strávit hodiny v temné komoře nebo před zrcadlovkou. Právě jejich zkušeností a znalostí se OPPO rozhodlo využít. A propojit je s chytrými technikami výpočetní fotografie. Tím vytvořit zobrazovací systém schopný reprodukovat ultra-realistické propojení světla a stínu, prostoru a věrných barev.

OPPO má tým více než 1 000 specializovaných odborníků na zpracování obrazu. A vytváří technologie potřebné k tomu, aby uživatelé mohli na svých mobilních telefonech pořizovat kvalitní fotografie. Kromě vlastního interního úsilí OPPO často spolupracuje s uznávanými fotografy. Ale i osvětlovači a postprodukčními specialisty, aby jejich poznatky a zkušenosti začlenila do svých produktů.

 

Komplexní vylepšení umožňují pořizovat portrétní fotografie na profesionální úrovni

OPPO provedlo u nové řady Reno10 komplexní vylepšení napříč celým zpracováním obrazu. Od fotografování přes zpracování až po jeho zobrazení. Kvalita objektivu fotoaparátu, jako první součásti v řetězci snímání obrazu a mostu mezi snímačem fotoaparátu a světlem vnějšího světa, v konečném důsledku určuje výslednou kvalitu obrazu. Ve smartphonech Reno10 5G a Reno10 Pro 5G proto OPPO poprvé v historii řady Reno představilo nezávislý portrétní teleobjektiv s dvojnásobným zoomem. Ten od samého počátku zlepšuje čistotu a kvalitu snímků.

Přibližujte bez obav s dvounásobným optickým zoomem

Za objektivem se skrývá velký, 32MPx snímač s úhlopříčkou 1/2,74 palce. Ten dokáže zachytit více světla s vyšší citlivostí na barvy. Fotoaparát je vybaven dvounásobným optickým zoomem s velkou světelností f/2.0. A minimální zaostřovací vzdáleností pouhých 25 cm. To při použití optického zoomu s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 47 mm nabízí větší volnost kompozice. Zvětšením krajiny v dálce bez zvětšení objektu v popředí lze přitáhnout pozornost diváka k objektu i pozadí. A spojit je v jeden celek. Pokud potřebujete další zvětšení, nabízí Reno10 Pro 5G také kvalitní pětinásobný zoom. Ten je postavený na technologii OPPO In-sensor Zoom.

OPPO Reno10 – Portrétní režim představuje novinky

Kromě těchto vlastností je objektiv potažen procesem BG spin-coating. Ten snižuje barevné odlesky a odlesky objektivu způsobené komplexním osvětlením. Například bodovými zdroji světla. Přestože konstrukce fotoaparátu smartphonů řady Reno10 klade důraz na zachycení vysoce kvalitních snímků ze zdroje, zpracování obrazu stále hraje klíčovou roli při zajištění, aby byly tyto zdrojové informace zachyceny a prezentovány tím nejlepším možným způsobem.

Do fotoaparátu Reno10 Pro 5G se vrací také portrétní režim smartphonů řady Reno s několika novinkami. Portrétní režim využívá možnosti zpracování obrazu telefonu. A přináší aktualizovaný bokeh efekt s odlesky a vytváří vysoce realistickou úroveň bokeh efektu. Dále vrstvení a vzorů odlesků. Vylepšené zpracování portrétů zahrnuje také pokročilé klíčovací algoritmy, které přesněji oddělují obraz objektu od vrstvy pozadí. Součástí je i vylepšení přesnosti algoritmů umělé inteligence díky speciálnímu tréninku pro fotografování portrétů, který jim umožňuje lépe rozpoznat například objekty držené rukou, gesta a další.

OPPO Reno10 – Displej rozpozná až miliardu barev

Dále byla implementována multi-sémantická segmentace, která zlepšuje přesnost detekce opakujících se textur a dalších scén, a algoritmy pro zjemňování hran, které optimalizují vzhled hran v obrazech na základě údajů o hloubce. Během poslední fáze fotografování a prohlížení snímků je obrazovka v mnoha ohledech stejně důležitá jako všechny ostatní předcházející kroky. Bez kvalitní obrazovky pro prohlížení fotografií vyjdou všechna ostatní vylepšení nazmar. Aby se fotografiím a videím dostalo zaslouženého prostoru, jsou fotoaparáty smartphony Reno10 a Reno10 Pro vybaveny displejem s miliardou barev.