Ve výčtu produktů, které včera představila společnost Samsung na akci Galaxy Unpacked budeme pokračovat dál. Po skládacích telefonech a chytrých hodinkách svou premiéru zde odehrály i tablety řady Samsung Galaxy Tab S9. V sérii najdeme hned tři modely, a to Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 Plus a nejvyšší model Ultra. O posledním z nich se před představovačkou často zmiňovali tipaři jako o prémiovém zařízení se skvělým výkonem. Ovšem totéž platí pro všechny tablety z této nové řady.

Modely Samsung Galaxy Tab S9 a Galaxy Tab S9 Plus

Oba nové tablety se chlubí skvělým displejem Dynamic AMOLED 2X. Zvlášť u standardního modelu Samsung Galaxy Tab S9 je to velký posun, protože jeho předchůdce měl LCD obrazovku. Rozdíl mezi displeji tedy najdeme v jejich velikosti. Standardní model má obrazovku s úhlopříčkou 11 palců a rozlišením WQXGA. Model Plus má displej s úhlopříčkou 12,4 palce a rozlišením WQXGA+. Obě obrazovky podporují adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz, HDR10+ a stylus S Pen. Do obrazovek je také integrovaný optický snímač otisků prstů. Zároveň je tu i odolnost podle certifikace IP68 a tímto se nové tablety stávají prvními, které tuto certifikaci mají.

Oba tablety pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Opět jde o přetaktovaný čipset “for Galaxy”. V rámci pamětí je připraveno až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Konektivitu zastupuje 5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct a Bluetooth v 5.3. Ve výbavě jsou i čtyři stereo reproduktory se zvukem AKG a Dolby Atmos. Baterie u standardního tabletu Samsung Galaxy Tab S9 má kapacitu 8400 mAh a model Plus má 10090 mAh akumulátor. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou One UI 5.1.1. Co se foto výbavy týče najdeme u standardního modelu zadní 13 MPix kameru. Model Plus má duální zadní fotoaparát s 13 MPix a 8 MPix senzory. Přední kamera má v obou případech rozlišení 12 MPix.

Model Ultra

Absolutním vrcholem celé série je model Galaxy Tab S9 Ultra. Od svého předchůdce se příliš neliší, ale přesto mu Samsung nadělil několik vylepšení. V první řadě je to odolnost podle certifikace IP68 a pak je to také obrovský displej, který může směle konkurovat menším notebookům. Obrazovka je typu Dynamic AMOLED 2X a má úhlopříčku 14,6 palce, rozlišení 2960 × 1848 pixelů a adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz. Je tu také technologie Vision Booster, kterou mají i telefony série Galaxy S23.

Ve výřezu na jedné z delších stran leží přední duální kamera s dvojicí 12 MPix snímačů. Zadní fotoaparát má také dva senzory, a to primární 13 MPix a 8 MPix širokoúhlý objektiv. Baterie má kapacitu 11200 mAh s podporou 45 W nabíjení. Všechny další specifikace jsou stejné jako u dalších dvou tabletů v řadě, snad jen s tím rozdílem, že v rámci pamětí je připraveno až 16 GB RAM a až 1 TB interního úložiště.

Tablety série Samsung Galaxy Tab S9 jsou již na vybraných trzích ve stavu předběžných objednávek. Pokud si na některý z modelů děláte zálusk, stačí se podívat na české stránky společnosti Samsung, kde najdete veškeré podrobnosti o jednotlivých modelech a jejich českých cenách.