Sony představuje nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM5. Tento nový model je nejnovějším přírůstkem oceňované řady 1000X a nabízí nejlepší potlačení okolního hluku. Dále pohlcující zvuk nové úrovně a dosud nejlepší kvalitu hovorů od Sony. Se sluchátky WF-1000XM5 budete jen vy a hudba.

Sony WF-1000XM5 – Nejvýkonnější potlačení okolního hluku v historii

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena nejmodernější technologií, která zajišťuje špičkovou kvalitu zvuku. A také nejvýkonnější potlačení okolního hluku na trhu. Zvukové procesory v reálném čase a vysoce výkonné mikrofony pohánějí speciálně navrženou jednotku Dynamic Driver X. Ta zajišťuje reprodukci širokých frekvencí, hlubokých basů a čistých vokálů. Jsou navržena tak, aby vás pohltila tak kvalitním zvukem, že máte pocit, jako byste byli ve studiu se svými oblíbenými umělci.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou nyní vybavena třemi mikrofony na každém sluchátku. Včetně dvou mikrofonů se zpětnou vazbou, které zlepšují výkon potlačení nízkých frekvencí. Jedná se o dosud největší krok společnosti Sony v oblasti potlačení šumu, jehož výsledkem je ještě přesnější zachycení okolního zvuku.

Integrovaný procesor V2, nově vyvinutý společností Sony, uvolňuje potenciál procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e. Jedinečná kombinace technologií ovládá šest mikrofonů v obou sluchátcích a zajišťuje bezprecedentní kvalitu potlačení hluku. Tu lze přizpůsobit tak, aby poskytovala nejlepší výkon pro konkrétní prostředí.

Schopnost reprodukce nižších frekvencí se u modelu WF-1000XM5 zlepšila také díky novému měniči Dynamic Driver X. Nástavce pro izolací hluku jsou navíc vybaveny jedinečným polyuretanovým pěnovým materiálem, který snižuje hluk v oblasti vysokých frekvencí.

Navrženo odborníky pro úžasnou kvalitu zvuku

U sluchátek WF-1000XM5 je vše od nejjemnějších vokálů až po hlubší basy vyladěno na míru hudbě.

Díky speciálně navrženému Dynamic Driver X pro reprodukci širokých frekvencí vám WF-1000XM5 umožní vychutnat si bohatší a detailnější vokály. Konstrukce membrány kombinuje několik různých materiálů pro membránu a její okraj. Tím je dosaženo čistých výšek a hlubokého, bohatého zvuku basů s nízkým zkreslením.

Díky kombinaci nově vyvinutého procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e a integrovaného procesoru V2 společnosti Sony disponuje model WF-1000XM5 přesným 24bitovým zpracováním zvuku a vysoce výkonným analogovým zesílením. Výsledkem je nízké zkreslení a křišťálově čistá reprodukce zvuku.

Základem modelu WF-1000XM5 je i nadále prvotřídní kvalita zvuku s podporou bezdrátového zvuku ve vysokém rozlišení. A to díky technologii LDAC a také technologie DSEE ExtremeTM, která zvyšuje kvalitu komprimované digitální hudby v reálném čase. Sluchátka jsou navíc vybavena funkcí 360 Reality Audio. Ta vytváří pohlcující zvukový zážitek, jenž vás přenese do středu hudebního dění.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena technologií sledování pohybu hlavy, která zajišťuje realistický a přesvědčivý poslech díky automatickému přizpůsobení zvukových polí tak, aby kompenzovala pohyb vaší hlavy. Zvuky jsou přesně sladěny s displejem smartphonu, a to i při vašem pohybu, abyste byli zcela vtaženi do sledování po připojení ke kompatibilním smartphonům/službám.

Dosud nejlepší kvalita hovorů od společnosti Sony

Model WF-1000XM5 má nyní vůbec nejlepší kvalitu hovorů od společnosti Sony, která vám zřetelně zprostředkuje hlas v každé situaci, ať už jste v kanceláři, pracujete z domova, na veřejném prostranství nebo v hluku.

Díky algoritmu redukce šumu založenému na umělé inteligenci, který využívá zpracování hluboké neutrální sítě (DNN) a senzory kostního vedení, bude váš hlas křišťálově čistý a přirozený i v hlučném prostředí. Pokud jste navíc venku, struktura pro potlačení hluku větru minimalizuje jakýkoli hluk větru, takže budete mít vždy jistotu, že vás bude slyšet.

Sony WF-1000XM5 – Pohodlný a krásný design

Sluchátka WF-1000XM5 byla navržena s ohledem na pohodlí a vyznačují se vylepšenou lesklou texturou a na dotek luxusním povrchem, takže je bude radost nosit. Tvar náušníků je vymodelován podle lidského ucha s ergonomickým designem, který zajišťuje bezpečné a stabilní usazení.  Tato sluchátka jsou navíc přibližně o 25 % menší a zhruba o 20 % lehčí než jejich předchůdce (WF-1000XM4), takže jejich nošení je pohodlnější po delší dobu.

Koncovky sluchátek s izolací hluku jsou vyrobeny z exkluzivního materiálu, který nejen zlepšuje usazení, ale také zvyšuje pohodlí tím, že díky nově navrženému tvaru snižuje tlak v uchu. Koncovky se navíc dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých (velikost SS), takže si můžete vybrat, které vám dokonale padnou do uší.

Bezproblémový zážitek z poslechu, to je Sony WF-1000XM5

Model WF-1000XM5 je také vybaven funkcí automatického přehrávání Auto Play pro poslech bez nutnosti obsluhy. Přehrávání hudby si můžete načasovat a přizpůsobit podle svých preferencí, například když si nasazujete sluchátka do uší nebo když se vydáte na krátkou procházku. Snadno si tak zlepšíte náladu. Kromě toho vás zvukové notifikace informují o důležitých událostech, takže telefon může zůstat pohodlně v kapse. Propojením zařízení se službami Spotify, Endel a Apple Music, získáte přístup ke své oblíbené hudbě a relaxačním zvukům, aby byl váš zážitek z poslechu skutečně jedinečný. Stejně jako model WF-1000XM5, také model WH-1000XM5 nyní podporuje funkci automatického přehrávání Auto Play.

Pokud hledáte nové možnosti zábavy nad rámec hudby a filmů, sluchátka WF-1000XM5 využívají nové snímače a technologii prostorového zvuku, která vám zajistí pohlcující zvuk při hraní her s rozšířenou realitou, jako je Ingress od společnosti Niantic. Technologie sleduje pohyb hlavy a zvuk přenáší z různých směrů tak, aby dokonale odpovídal dění na obrazovce.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou také vybavena oblíbenými funkcemi Sony, jako jsou Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat, a funkcí Multipoint Connect, která umožňuje připojit dvě zařízení Bluetooth současně, takže při příchozím hovoru sluchátka automaticky poznají, které zařízení zvoní, a připojí se k tomu správnému. Zůstat ve spojení nebylo nikdy jednodušší díky funkcím Fast Pair a Swift Pair. Navíc můžete sluchátka WF-1000XM5 ovládat hlasem pomocí svého oblíbeného hlasového asistenta.

Díky až osmihodinové výdrži baterie si můžete užívat hodiny nepřetržitého poslechu. Rychlé tříminutové nabíjení zajistí až 60 minut přehrávání. Technologie Qi navíc nabízí snadné bezdrátové nabíjení.

Sluchátka jsou voděodolná s krytím IPX4, takže vám v poslechu hudby nezabrání ani stříkající voda, pot nebo procházka v dešti.

Lepší pro životní prostředí

WF-1000XM5 využívá recyklované plastové materiály a pro obal používá vlastní papírový materiál Original Blended Material společnosti Sony. Original Blended Material je ekologicky šetrný papírový materiál vyrobený z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru.

Cena a dostupnost

Model WF-1000XM5 bude v prodeji od srpna 2023 za doporučenou cenu 6999 CZK.

Více se o WF-1000XM5 dozvíte ZDE.