Tablety společnosti Huawei patřily svého času k tomu nejlepšímu na trhu. Ovšem americké sankce poněkud zatočily s popularitou společnosti na globálních trzích, což se odrazilo i na prodejích. Ovšem čínský trh není totéž, co trh globální. Na něm se Huawei daří stále celkem dobře. A proto zde představili nový tablet Huawei MatePad 11.5.

Hlavní specifikace tabletu Huawei MatePad 11.5

Tablet Huawei MatePad 11.5 spadá svými specifikacemi do střední třídy a na čínský trh jde s celkem zajímavou cenou. Navíc mu nechybí ani podpora stylustu M-Pencil druhé generace a externí klávesnice. Jak je už z názvu tabletu zřejmé, displej má úhlopříčku 11,5 palce, rozlišení 2200 × 1440 pixelů, poměr stran 3:2 a obnovovací frekvenci 120 Hz. Výrobce k obrazovce dodává, že použil technologii pro snížení modrého světla a díky tomu má tablet certifikaci TÜV Rheinland. A dodáme i to, že tablet Huawei MatePad 11.5 je poměrně štíhlý a lehký. V pase má jen 6,85 mm při hmotnosti 499 gramů.

Na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 7 Gen1, který je postavený na 4nm výrobní technologii. S ním do páru jde 6 GB nebo 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Proto tablet Huawei MatePad 11.5 nabízí slušný výkon, plynulý multitasking a zvládne i náročnější herní tituly.

Dá se říci, že ani foto výbava nového tabletu není špatná. Hlavní fotoaparát dostal 13 MPix snímač a přední kamera 8 MPix senzor. Baterie je velká a má kapacitu 7700 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 20 W. Podle výrobce akumulátor zvládne na jedno nabití až 37 dní v pohotovostním režimu. Kromě toho tu jsou i čtyři reproduktory s vylepšeným audio algoritmem Histen 8.1, díky tomu tablet dosáhne hlasitosti až 82 dB. Operačním systémem je Harmony OS 3.1. Cena tabletu na čínském trhu začíná na 1699 jüanech, což je v přepočtu zhruba 237 dolarů.