Značka Nubia před několika dny uvedla na čínském trhu zbrusu nové herní telefony řady Red Magic 8S Pro. Telefony typicky mají herní design, skvělý výkon a spoustu herních vychytávek. Už při představovačce jsme tušili, že alespoň jeden ze dvou uvedených strojů poputuje z Číny také na globální trhy. Pár dnů nato tipaři avizovali , že tím modelem bude Magic 8S Pro a model Magic 8S Pro Plus exkluzivně na čínském trhu.

Je tomu opravdu tak, protože model Red Magic 8S Pro právě debutoval mimo Čínu. Má sice mírně upravené specifikace ve srovnání s čínskou verzí, ale stále je to pořádně našlapaná herní mašina. Proto se nyní podíváme na globální úpravy a hlavně také na evropské ceny.

Kolik stojí Red Magic 8S Pro na evropském trhu?

V první řadě musíme říci, že procesor se u globální verze telefonu Red Magic 8S Pro nezměnil. Stále je to čipset Snapdragon8+ Gen2, kterému výrobci říká Advanced Edition. Jde o rychlejší verzi běžného čipsetu Snapdragon 8 Gen2, která má primární jádro přetaktované z 3,2 GHz na 3,36 GHz a zvýšené i takt GPU z 680 GHz na 719 GHz.

Beze změn zůstává i displej, kapacita baterie a foto výbava. Nemění se ani design Red Magic 8S Pro. Na evropský trh jdou všechny tři barevné varianty, a to Midnight, Platinum a Aurora, což je průhledná verze. Všechny tři verze mají RGB podsvícení chladicího ventilátoru a další designové a herní prvky jako ty čínské. První změna u globální verze je ve snížení rychlosti nabíjení z 80 W na 65 W. A je také potřeba říci, že na globální trh nejdou všechny paměťové verze jako v Číně. Varianta Midnight se v Evropě prodává s 12 GB/256 GB za cenu 649 euro (15459 Kč). Varianty Platinum a Aurora jdou na trh s 16 GB RAM a 512 GB interního úložiště a cenou 779 euro (18556 Kč). Otevřené prodeje začínají 3. srpna/srpna na oficiálních globálních stránkách výrobce. Na Amazonu prodeje odstartují na konci srpna.