Také značka Realme má ve svém portfoliu sekci tabletů. Loni na jaře vydala svůj už třetí tablet Pad X, který měl vylepšené specifikace a zástupci Realme o něm tvrdili, že je tím nejlepším ve své cenové kategorii. Nyní připravují další tabletový přírůstek s jednoduchým názvem Realme Pad 2. O tomto chystaném zařízení se tipaři příliš nezmiňovali, ale díky tomu, že se informace o něm na chvíli objevily na indickém Flipkartu, něco málo o něm přece jen víme.

Termín představení a hlavní parametry tabletu Realme Pad 2

Realme Pad 2 byl sice na stránce Flipkartu zalistovaný, ale informace zakrátko zmizely. Přesto je tipaři stihli zachytit. Víme tedy, že tablet bude debutovat společně s telefonem Realme C53, který je speciálně upravený pro indický trh a dostane 108 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu. Představovačka proběhne už za pýr dnů, a to 19. července/júla.

Podle informací, které před smazáním stránky tipaři zachánili má tablet Realme Pad 2 LCD displej s tenkými rámečky, úhlopříčkou 11,5 palce, rozlišením 2000 × 1200 pixelů a adaptivní obnovovací frekvencí až 120 Hz. Obrazovka má také ochranu proti modrému světlu. Podporuje i DC stmívání, což zajistí pohodlné sledování po delší dobu. Je tu i podpora až 1 miliardy barev a technologie O1 Ultra Vision pro lepší kvalitu obrazu. Užitná plocha displeje je 85,2 % a jas dosáhne až na 450 nitů.

Na zadním panelu najdeme kruhový modul hlavního fotoaparátu a na jedné z hran pak leží port USB-C. Co ale chybí je 3,5 mm audio jack. Naopak nechybí čtyři reproduktory, které leží po dvou na levé a pravé hraně. Na trh půjde tablet Realme Pad 2 v barvě tmavě šedé a světle zelené se vzhledem „Glowing Splice Design“, což je kombinace lesklého a matného povrchu zadního panelu. Typ použitého procesoru sice ve výpisu není, ale tipaři odhadují, že výrobce použil čipset Helio G99. Doplní jej 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má prý kapacitu 8360 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Realme UI 4.0.