Společnost MediaTek si v posledních letech získala popularitu díky svým procesorům z produktové řady Dimensity. Nevydává v ní ale jen vlajkové čipsety, jako je třeba loňský Dimensity 9200. Najdeme tu i procesory pro telefony střední třídy. Na začátku letošního roku MediaTek například představil procesor Dimensity 6020, který najdeme v novém telefonu Realme Narzo 60. Ovšem kvalitních čipsetů s podporou 5G pro střední třídu není nikdy dost, takže nyní došlo na uvedení procesoru Dimensity 6100+.

Hlavní specifikace procesoru Dimensity 6100+

Čerstvě představený čipset má velmi dobrou energetickou účinnost, protože je postavený na 4nm výrobní technologii. Má osm jader a jsou to dvě velká jádra Cortex-A76 a šest účinných jader Cortex-A55. Výrobce u tohoto čipsetu použil GPU Mali-G57 MC2 a vylepšený 5G modem, který podporuje standard 3GPP Release 16 s až 140 MHz 2CC 5G Carrier Aggregation, což výrazně snižuje spotřebu energie i díky technologii MediaTek UltraSave 3.0+. Tato technologie nabízí až o 20 % nižší spotřebu energie 5G připojení ve srovnání s konkurenčními řešeními.

Dále zde najdeme podporu pro 10 bitové displeje s obnovovací frekvencí 90 Hz nebo 120 Hz. Dimensity 6100+ podporuje také umělou inteligenci u fotoaparátů. V rámci konektivity zde najdeme podporu Wi-Fi 5, Bluetooth v5.2, GPS (L1CA+L5), režimy BeiDou, Glonass, Galileo, QZSS, NavIC, 4G Carrier Aggregation a SA/NSA.

MediaTek zatím podrobněji specifikace procesoru Dimensity 6100+ nerozklíčoval, ale tvrdí, že nový čipset rozšířil stávající a poměrně rozsáhlé portfolio 5G procesorů. Díky němu si i budoucí majitelé telefonů nižší střední třídy budou moci dopřát skvělý uživatelský zážitek s podporou 5G sítí. První telefony s procesorem Dimensity 6100+ se na trhu objeví ve třetím kvartálu letošního roku.