Značka Nubia chystá už na zítřek svou velkou představovačku. Na ní uvede nejen herní telefon Red Magic 8S Pro, ale také herní sluchátka Dao TWS a svůj první herní Red Magic tablet. O chystaném herním telefonu toho už víme celkem dost a proto se nyní zaměříme na herní tablet. Výrobce totiž na čínském Weibo zveřejnil několik upoutávek, které avizují některé ze specifikací a odhalují i výsledky z benchmarkových testů Antutu.

Red Magic tablet nabídne solidní herní výkon

Chystaný herní tablet dostane upravený LCD displej z dílen BOE. Jeho úhlopříčka je 12,1 palce, rozlišení 2560 × 1600 pixelů a obnovovací frekvence vysokých 144 Hz. Poměr stran je 16:10 a jas dosáhl na 600 nitů. Obrazovka podporuje 10 bitovou barevnou hloubku. Red Magic tablet nezapře herní stroj i tím, že jej pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Nejde sice o vlajkový čipset, ale stále nabízí dostatek výkonu pro hraní i těch náročnějších her.

Výkon ostatně dokazuje i velmi slušný výsledek z benchmarkových testů Antutu, kde tablet dosáhl na 1371362 bodů. Výrobce také potvrdil, že Red Magic tablet dokáže udržet průměrně 59,8 snímků za sekundu při 60 minutové herní relaci. Tablet navíc kombinuje streamované a cloudové hraní a díky vestavěné platformě X-gravity podporuje řadu periferií, jako je klávesnice, myš a ovladače. Je tu také podpora prostoru Red Devils s řadou herních zásuvných modulů, několika herních režimů a rychlým ovládáním.

Dále je potvrzená i baterie s kapacitou 10000 mAh, což znamená pro herní tablet také slušnou porci energie. Nový tablet navíc podporuje i rychlé nabíjení s výkonem 80 W. V rámci pamětí se prý dočkáme až 12 GB operační paměti a údajně nechybí ani verze s podporou 5G sítí. Zdá se, že herní tablet Red Magic je vylepšenou variantou tabletu ZTE Axon Pad ze začátku letošního roku. Chystaný tablet má tedy slušný potenciál být silným konkurentem v segmentu herních tabletů.