Tablety společnosti Xiaomi si na trhu získaly slušnou popularitu. Letos na jaře debutovaly hned dva modely, a to Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro. Představovačka proběhla ve velkém stylu, protože zároveň s nimi výrobce představil i telefon Xiaomi 13 Ultra. Tabletům se na čínském trhu daří skvěle a globální fanoušci čekají, kdy dojde řada i na ně. Zhruba před měsícem dorazil standardní model tabletu na indický trh a nyní se konečně chystá i do Evropy.

O tom, že tablet Xiaomi Pad 6 už brzy dorazí na evropský trh najdeme informaci na stránkách Pricebaba, které ve spolupráci s tipařem Ishanem Agarwalem připravily stručný souhrn toho, co můžeme od evropské verze tabletu čekat a to dokonce i včetně ceny.

Kolik zaplatíme za Xiaomi Pad 6 na evropském trhu?

Tablet Xiaomi Pad 6 půjde na evropský trh ve dvou paměťových konfiguracích. První verze má 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a druhá verze dostala 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Tablet výrobce nabízí v barvě šedé a modré. První paměťová verze přijde na 399 euro, což je zhruba 9468 Kč a druhá verze bude v Evropě stát 499 euro, tedy zhruba 11841 Kč. Tipař ale neuvádí, ve kterých konkrétních evropských zemích půjde tablet Xiaomi Pad 6 do prodeje. A neuvádí ani termín zahájení prodejů.

Co se specifikací týče, neměly by se v Evropě lišit od těch, které má tablet v Číně. Proto u tabletu Pad 6 najdeme 11 palcový IPS LCD displej s rozlišením 2880 × 1800 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Jemnost obrazovky je 309 ppi, jas až 550 nitů a nechybí ani podpora barevného gamutu DCI-P3. Tablet pohání procesor Snapdragon 870, baterie má kapacitu 8840 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 MPix a přední pak 8 MPix. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14 pro Pad.