Telefony řady Google Pixel 8 sice dorazí až na podzim, ale informace o některých z jejich specifikací se objevují na síti s velkým předstihem. Už například víme, že se oba telefony dočkají vylepšení fotoaparátů a víme i to, jak na tom budou jejich displeje. Fanoušky ale jistě také zajímá, jak velké baterie a jak rychlé nabíjení připravil Google pro novou generaci svých telefonů. Exkluzivní info právě o těchto specifikacích nyní nabízejí stránky Android Authority, takže se na něj podíváme i my.

Velikost baterie a rychlost nabíjení řady Google Pixel 8

Informace o baterii a nabíjení telefonů Google Pixel 8 pocházejí od zdroje blízkého společnosti Google. Podle nich se i v rámci kapacity baterií a výkonu nabíjení dočkáme vylepšení. To je jistě dobře, protože v těchto parametrech telefony Pixel zatím tak trochu zaostávaly za konkurencí. Výkon nabíjení se totiž pohyboval v relaci 20 W, případně 23 W. To se letos změní, ovšem ne nějak dramaticky.

Podle čerstvých zpráv má model Google Pixel 8 akumulátor s kapacitou 4480 mAh. Baterie nyní podporuje rychlé nabíjení s výkonem 24 W. Pro srovnání Pixel 7 má 4270 mAh baterii s podporou 20 W kabelového nabíjení. Model Pixel 8 Pro pak má akumulátor s kapacitou 4950 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 27 W. Opět připomeneme, že loňský Pixel 7 Pro má 4926 mAh baterii s 23 W kabelovým nabíjením. Stejně jako loňské telefony budou i ty letošní podporovat 20 W, případně 23 W bezdrátové nabíjení. V tomto případě se tedy nic nemění.

Doplníme i to, že podle zdroje mají telefony řady Google Pixel 8 čip Broadcom BCM4398. To znamená, že podporují Wi-Fi 7. Wi-Fi konektivita nové generace nabízí vyšší rychlost, stabilitu a nízkou latenci. Model Pro pak získá i ultra širokopásmové připojení UWB. Navíc se prý zvýší i dosah distribuce telefonů a seznam zemí, kde budou dostupné se rozšíří o Rakousko, Švýcarsko, Belgii a Portugalsko. Společně s těmito novými zeměmi se telefony série Pixel 8 dostanou na celkem 21 trhů, což je ale stále poměrně omezené množství.