Telefony OnePlus z produktové řady Nord si na trhu získaly celkem slušnou popularitu. Aby taky ne, vždyť jde o stroje s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Tímto se výrobce snaží o návrat ke kořenům a jejich prvnímu “zabijákovi vlajkových lodí”. V letošním roce se dočkáme hned několika nových Nordů. První už je na světě a jde o telefon Nord CE 3 Lite, který v USA vyšel pod názvem Nord N30. Ovšem před námi je ještě uvedení modelu Nord 3 a také telefonu OnePlus Nord CE 3.

Tipaři se v poslední době soustředili víc na model Nord 3, ale pozornost si jistě zaslouží i model OnePlus Nord CE 3. Oba dva telefony navíc výrobce představí ve stejný den, a to 5. července/júla. Představovačka proběhne v Indii a na indických stránkách OnePlus už také najdeme první pozvánky a upoutávky na tuto akci. A samozřejmě, když se podíváme podrobněji, jsou tu i některé potvrzené specifikace obou telefonů.

OnePlus Nord CE 3 bude poměrně výkonný

Asi to nejdůležitější, co výrobce u telefonu OnePlus Nord CE 3 potvrdil je použitý procesor. Tím je Snapdragon 782G, který nahradil celkem populární Snapdragon 778G+. Má vyšší výkon jak u CPU tak i u GPU, takže chystaný telefon díky němu posílí. Nový procesor má jedno jádro Cortex-A78 s taktem 2,7 GHz, tři jádra Cortex-A78 s taktem 2,2 GHz a čtyři jádra Cortex-A55 taktovaná na 1,9 GHz.

Dalším potvrzeným parametrem telefonu OnePlus CE 3 je displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Obrazovka je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,72 palce a rozlišením FullHD+.Dále také víme, že telefon půjde na trh s 8 GB a 12 GB operační paměti a 128 GB a 256 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX890, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix makro objektivem. Pro selfie focení je připravená 16 MPix přední kamera. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Oxygen OS 13.1. Informace o cenách zatím nejsou k dispozici.