Společnost TCL uvedla na český trh brýle TCL NXTWEAR S, které slouží k promítání obsahu z kompatibilního mobilního telefonu, tabletu, notebooku nebo herní konzole. Tento „přenosný monitor“ ve tvaru brýlí je v nabídce Alza.cz a CZC.cz za 14 999 Kč včetně DPH. Novinka je vybavena dvěma Micro OLED displeji s Full HD rozlišením. Oproti předchozí generaci brýlí je pohodlnější i snáze ovladatelnější díky ergonomickému tvaru a ovládacím prvkům hlasitosti a jasu obrazu na stranici. Zařízení najde využití třeba jako soukromé kino při cestování nebo kancelář v kavárně či dalších veřejných prostorech, protože simuluje sledování 130palcové obrazovky ze vzdálenosti 4 metrů.

Dva displeje

TCL NXTWEAR S

Brýle TCL NXTWEAR S jsou vybaveny dvěma Micro OLED displeji s rozlišením 1080p, což je zárukou kvalitního obrazu při sledování filmů, seriálů, ale i hraní her, a to při zachování soukromí. Zařízení od předního světového výrobce televizorů a mobilních produktů zpříjemní dojíždění i dlouhé cesty, nebo poslouží jako soukromá kancelář.

Brýle TCL NXTWEAR S nabízejí oproti předchozím generacím vylepšení, která zvyšuje uživatelský komfort. Nové prvky zpříjemňují nastavení i ovládání zařízení. Namísto hledání funkcí na vašem smartphonu či notebooku stačí nově upravit hlasitost pomocí kolečka na levé stranici. Kolečkem na pravé stranici se pro změnu ovládá jas, a obraz se přepíná z režimu 2D do 3D a zpět. Díky novému magnetickému pogo-pin konektoru vzadu na pravé stranici, který umožňuje snadné připojení kabelem k telefonu nebo notebooku, je manipulace s brýlemi jednodušší.

Zařízení se připojuje k telefonu nebo notebooku přes port USB-C, který musí mít podporu DisplayPort. Právě díky tomu mohou brýle promítat obraz z připojeného zařízení. Brýle se dvěma displeji Sony Micro OLED nabízejí obraz s Full HD rozlišením s poměrem stran 16:9 a 108% pokrytím barevného spektra sRGB. Barvy působí přirozeně a detaily vykazují solidní propracovanost. TCL NXTWEAR S je proto možné využít i pro hraní her, a dokonce i pro synchronizaci záběrů z dronu.

Nové zpracování

Vylepšení se dočkalo i zpracování. Nosníky TCL NXTWEAR S jsou vyrobeny z měkkého materiálu, který je šetrný k pokožce. Nosníky brýlí lze navíc snadno nastavit, aby kopírovaly tvar nosu, což zpříjemňuje dlouhodobé nošení. Díky kompaktnímu tvaru ve složeném stavu se NXTWEAR S vejdou i do malé tašky. V balení nechybí ani vestavěný rámeček pro vložení korekčních čoček, který je magnetický. To znamená, že brýle mohou pohodlně využívat i lidé s běžnými vadami zraku, kteří nosí brýle.

O napájení zařízení TCL NXTWEAR S se stará připojený smartphone, notebook nebo herní konzole. V brýlích jsou zabudovány reproduktory (jeden pro každé ucho), nebo lze využít vlastní sluchátka.

Specifikace TCL NXTWEAR S

MODEL TCL NXTWEAR S
ROZMĚRY 172,79 x 165,51 x 40,16 mm (rozložené)

50,11 x 153, 08 x 40,16 mm (složené)

HMOTNOST 89 g
DISPLEJ 2x Micro OLED, poměr stran 16:9, PPD 49, obnovovací frekvence 60 Hz

HDR 10, zvýšení rozlišení SDR > HDR

velikost obrazu – simulace sledování 130palcové obrazovky

ze vzdálenosti 4 metrů

rozlišení 1920 x 1080 pixelů (2D režim)

rozlišení 3840 x 1080 pixelů (3D režim)

REŽIMY DISPLEJE animace, hry, sledování filmů, čtení
ZOBRAZOVACÍ OPTIKA Birdbath
BAREVNÉ PROFILY podpora DCI-P3 vstupu, podpora BT.2020 vstupu, zobrazení sRGB
KONEKTIVITA USB-C s podporou Display Port

vlastní konstrukce magnetického Pogo-pin konektoru

ZVUK dva reproduktory

kompatibilní se sluchátky (podpora Bluetooth)

SENZORY akcelerometr, gyroskop, senzor tlaku (vypnutí displeje po sejmutí brýlí)
PŘÍSLUŠENSTVÍ magnetický rámeček pro vložení korekčních čoček pro krátkozraké

čisticí hadřík, stylové přenosné pouzdro, informační brožura

BARVA černá
CENA (VČETNĚ DPH) 14 999 Kč