Společnost Oppo představila na konci minulého měsíce v domovské Číně telefon K11x. Jde o stroj s celkem slušnými parametry za rozumnou cenu a poměrně jednoduchým designem. Nyní to ale vypadá, že k němu do páru půjde druhý model, a to Oppo K11. Sice zatím nevíme, kdy na jeho uvedení dojde, ale mohlo by to být už brzy, protože telefon právě získal čínskou certifikaci Tenaa a začínají se o něm zmiňovat i tipaři. Díky tomu se i my dnes podíváme na to, jaké specifikace můžeme očekávat.

Co zatím víme o telefonu Oppo K11

Vzhledem k tomu, že součástí certifikace Tenaa je i sada snímků, můžeme si udělat představu také o designu modelu Oppo K11. Na první pohled je jasné, že se vzhled ve srovnání s už vydaným modelem K11x nemění. Změna ale přichází uvnitř telefonu, a to zejména u procesoru a hlavního fotoaparátu.

Ve výčtu specifikací telefonu Oppo K11 začneme u displeje. Je typu OLED s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Obrazovka je plochá a ve středu její horní části je “díra” pro přední kameru. U displeje tedy vidíme vylepšení z LCD panelu na OLED panel.  Na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 782G. Podrobnosti o paměťových konfiguracích zatím nejsou k dispozici.

Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh a výrobce k ní přidal i rychlé nabíjení. I to má solidní výkon 80 W. A jak je na tom hlavní fotoaparát ve srovnání s modelem K11x? Nutno přiznat, že v tomto případě je kamera koncipována poněkud skromněji. Rozlišení primárního senzoru totiž spadlo na 50 MPix. Jde ale o snímač Sony IMX890 s podporou optické stabilizace obrazu, který slibuje kvalitní snímky. Rozlišení druhého senzoru certifikační výpis Tenaa ani tipaři nezmiňují. Ovšem je docela možné, že Oppo K11 je pro čínský trh upravený telefon OnePlus Nord CE 3, který bude debutovat 5. července/júla na globálních trzích.