Datum uvedení telefonu Nothing Phone (2) na trh se blíží a zvěsti se šíří dál. Druhý smartphone této značky bude plnohodnotnou vlajkovou lodí, díky již potvrzenému použití Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Dnes přichází nový únik, který potvrzuje informace o ceně a úložišti telefonu Nothing Phone (2). Jaká tedy bude cena Nothing Phone (2)?

Nothing PHONE (2) UNIKLA CENA A KONFIGURACE

Počítáme dny do vydání telefonu Nothing Phone (2) a jak už to v tomto světě bývá, informace se objevují neustále. Některé z těchto uniklých informací jsou přesné, jiné nikoli. Dnes máme nové informace týkající se ceny nového smartphonu. Druhé vydání smartphonu Nothing bude výjimečné, protože telefon se připojuje k segmentu vlajkových lodí. Zachová si cena svou atraktivitu? Napodobí značka starý známý pocit, který přinesl původní OnePlus One? Pojďme se na to podívat.

Díky francouzskému prodejci (zdroj: GSMArena) máme nyní lepší představu o očekávaném cenovém rozpětí telefonu Nothing Phone (2). Tato cena je určena pro trh ve Francii, ale dává nám dobrou představu o tom, kolik penízků si připravíme v Evropě. K dispozici budou dvě varianty úložiště – 256 GB a 512 GB ROM. První z nich bude pravděpodobně dodávána s 8 GB RAM a bude stát přibližně 729 EUR, zatímco silnější varianta 12 GB / 256 GB vás vyjde na 849 EUR.

Nothing Phone (2) cena

Uniklá cena tak potvrzuje, že se nedočkáme stejné ceny jako u Nothing Phone (1), ale zase se dočkáme lepších specifikací. V podstatě vidíme téměř dvojnásobné navýšení ceny. Jsme zvědaví, jak Nothing protlačí telefon se Snapdragonem 8+ Gen 1 na stejné cenové místo jako běžné vlajkové lodě se Snapdragonem 8 Gen 2. Pro připomenutí, Nothing Phone (1) měl cenu 469 € za základní model s 8 GB RAM a 128 GB úložištěm. Oproti předchozímu modelu tedy došlo k navýšení o přibližně 300 € spolu s dvojnásobnou kapacitou úložiště.

SNAPDRAGON 8+ GEN 1 – HLAVNÍ TRUMF TELEFONU (ALE ZÁROVEŇ I POTENCIÁLNÍ NEVÝHODOU)

K výraznému zvýšení výkonu dochází u Snapdragonu 8+ Gen 1. Pro připomenutí, The Verge uvedl, že Snapdragon 8+ Gen 1 je zde kvůli tomu, aby “Vlajková loď byla dostatečně vlajková”. Čipset je výrazným upgradem Snapdragonu 8 Gen 1. Je tak dobrý, že je stále na trhu v roce 2023.

Čipová sada přináší jádro Cortex-X2 a mnoho vylepšení, díky kterým překonává Snapdragon 778G se starší architekturou Cortex-A78. Je však výkon dostatečný na to, aby ospravedlnil cenu? Telefon také dostal do vínku nové průhledné pouzdro USB typu C a systém Nothing OS 2.0. Měl by se držet průhledného designu, ale dočkáme se dalších vylepšení? Zatím nejsou k dispozici žádné podrobnosti týkající se fotoaparátu, a to je jedna ze specifikací, která si opravdu zasluhuje pozornost. Na tohle si ale zatím musíme počkat.

Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 je prozatím nejvýznamnějším upgradem oproti telefonu Nothing Phone (1). Čipset přináší čipovou sadu vyrobenou na 4nm platformě TSMC a má 1 x jádro ARM Cortex-X2 taktované až na 3,2 GHz. Dále má 3 x výkonná jádra ARM Cortex-A710 s taktem až 2,5 GHz a 4 x ARM Cortex-A510 s taktem až 1,8 GHz. Přináší také grafický procesor Adreno 730, který na míle překonává Adreno 642L, jež se nachází ve Phone (1).

Citace Carla Peie říká následující: “Nejde jen o rychlost – jde o kompletní balíček”, protože “volba Snapdragonu řady 8 namísto řady 7 přináší výrazné zlepšení ve všech oblastech, mimo jiné včetně výdrže baterie, síťové konektivity a schopností fotoaparátu”.

JAK SI STOJÍ Nothing Phone (2) V POROVNÁNÍ S OSTATNÍMI VLAJKOVÝMI LODĚMI

Díky této vyšší ceně je Nothing Phone (2) konkurencí zařízením, jako je Samsung Galaxy S23. Tento telefon, který stojí přibližně 730 eur, má novější a rychlejší Snapdragon 8 Gen 2. Dalším příkladem je OnePlus 11. Ano, telefon Nothing Phone (2) se dočká i konkurence ze strany bývalé společnosti Carla Peie. OnePlus 11 stojí v Evropě přibližně 800 eur. A to by mohl být problém.

O potvrzených specifikacích fotoaparátu telefonu Nothing Phone (2) zatím nepadlo ani slovo. Pokud se podíváme na jeho předchůdce, jedná se o část, která by si zasluhovala pořádný upgrade. Nemyslíme si, že by na výběru snímačů Nothing bylo něco špatného, ale kvalita obrazu potřebuje vylepšit. Telefon Nothing Phone (1) měl slabý výkon při slabém osvětlení a některé snímky končily “nedobře” v závislosti na světelných podmínkách. Prostřednictvím svého Twitteru nám Carl Pei poskytl dostatek důvodů věřit, že se chystá zásadní vylepšení fotoaparátu. Koneckonců volba Snapdragonu 8+ Gen 1 není “jen o výkonu”. Vylepšený ISP výrazně zlepší kvalitu fotoaparátu v telefonu Nothing Phone (2).

Domnívám se, že Nothing má zájem na tom, aby tohle vše stačilo k tomu, aby přesvědčil uživatele ke koupi nové vlajkové lodi. A jak to vidíte vy?