Patentové spory jsou záludná věc a nemusí dopadnout dobře. Své o tom vědí čínské společnosti ze skupiny BBK Electronics. Jistě vám neuniklo, že soudnímu řízení se společností Nokia se nevyhnuly Oppo, Vivo a OnePlus. Nokia na společnosti podala žalobu v roce 2021 a důvodem bylo vypršení patentové dohody. Nokia soudní spor proti společnosti Oppo v Německu vyhrála. Následně tamní soudy vydaly zákaz prodeje telefonu Oppo a OnePlus na německém trhu. Stejný osud tento měsíc potkal i Vivo, které uzavřelo v Německu svůj internetový obchod a nyní omezení prodeje na německém trhu hrozí i značce Realme.

Realme se zaměří na jiné evropské trhy

Bylo opravdu jen otázkou času, kdy soudní sankce na německém trhu dopadnou i na značku Realme. Ostatně je poslední společností ve skupině BBK Electronics, která také oznámila ústup z Německa. Zástupci značky Realme sdělili své plány ohledně ukončení prodejů a dalších opatření serveru Nextpit. Sice svůj důvod odchodu z Německa neformulovali tak jednoznačně jako například Vivo, je ale zřejmé, že je stejný, a to spor s Nokií.

Zástupci Realme nicméně potvrdili, že jejich podnikání v Německu výrazně zpomalilo. Přesto ale čekají na výsledky licenčních jednání se společností Nokia a doufají, že dojde k vzájemné dohodě. Svůj definitivní odchod z německého trhu vyloženě nepotvrdili, ale ani nevyloučili, že taková možnost tady je.

Než budou jednoznačně známé výsledky jednání, chce Realme svou pozornost zaměřit na jiné evropské trhy. Přesto na své německé zákazníky a uživatele nezapomene a i oni, stejně jako jinde v Evropě, budou dostávat zákaznický servis a aktualizace jejich telefonů Realme. Je ale pravdou, že značka Realme nebyla na německém trhu tak populární jako jinde v Evropě. Ovšem nabídka jejich telefonů celkem služně rozšířila výběr, a to i z toho důvodu, že produkty značky mají velmi dobrý poměr cena/výkon. Odchod značky z německého trhu ovšem otevírá velký prostor konkurenci, kterou jsou především společnosti Xiaomi a Honor.