Společnost AQ představila nové aktivní reprosoustavy AQ Labrador 39 Forte stojící na stejných principech jako jejich oceňovaná pasivní varianta. Ta si za poslední rok vydobyla oblibu zákazníků i odborného tisku a stala se jedním z nejžádanějších modelů tradičního českého výrobce. Fanoušky značky nepřekvapí lichoběžníková konstrukce zajišťující vysokou tuhost korpusu, i jeho odolnost vůči stojatému vlnění. Beze změn zůstalo i osazení dánskými měniči ve dvoupásmové konfiguraci 5“ středobasového reproduktoru Scan-Speak a 1“ textilní kaloty Vifa. To vše dává tušit, že lze očekávat skvělou prezentaci audia v rozsahu 45 Hz – 30 kHz. Překvapením je v dané cenové kategorii nasazení značkové vnitřní kabeláže od americké společnosti Audioquest.

Designové provedení nadchne ostrými rysy a bezchybným matným lakem. Velmi moderně pak působí horizontální orientace prémiové přírodní dýhy s jedinečnou kresbou a decentním laserem vypáleným logem výrobce.

AQ Labrador 39 Forte

Od pasivní verze novinku odlišuje vestavěný zesilovač s výkonem 2 x 35 W a bohatou nabídku vstupů zahrnující klasické RCA konektory, digitální optický S/PIDF port a USB. Uživatelé je tek bez problémů propojí s televizorem, streamerem, počítačem a samozřejmě i s analogovými zdroji jako je například gramofon. Nechybí ani Bluetooth 5.0 s podporou kodeků AAC a aptX-LL pro snadné spojení s mobilním telefonem. AQ Labrador 39 Forte jsou tak perfektní volbou pro každého, kdo hledá jednoduché a zároveň velmi kvalitní řešení pro poslech hudby.

AQ Labrador 39 Forte: Spojení designu a skvělého zvuku

Konstrukce využívající lichoběžníkové geometrie přináší výrazně lepší zvukový projev, a tak potěší nejen oko, ale především sluch. Propůjčuje totiž reprosoustavám vyšší tuhost, a navíc díky eliminaci rovnoběžných ploch dramaticky omezuje možnost vzniku stojatého vlnění uvnitř kabinetu. Tuhé 19mm MDF desky, které jsou výchozím materiálem pro výrobu korpusu jsou dýhované z obou stran což tuhost posouvá ještě dál. Vnitřní zatlumení zajišťuje kombinace molitanových panelů a akustického rouna. Reprosoustava tak poskytne nejen více detailů, ale i mohutnější kontrolovaný bas. Snadno si tak poradí s jakýmkoli hudebním žánrem i filmovou produkcí.

AQ Labrador 39 Forte

Velmi praktickým detailem je magnetické uchycení ochranných sítěk usnadňující jejich rychlou instalaci v případě nutnosti chránit měniče před domácími mazlíčky či dětmi. Napomůže i při ochraně precizního matného laku, který kryje výraznou kresbu přírodních dýh s neopakovatelnou jedinečnou kresbou díky které

Cena a dostupnost

Nové reprosoustavy AQ Labrador 39 Forte jsou k dispozici v provedení s přírodní ořechovou dýhou, dubovou dýhou a dýhou z černě mořeného jasanu na stránkách www.aq.cz, v kamenných prodejnách AQ studio a u vybraných partnerů za cenu 26 990 Kč.

Specifikace AQ Labrador 39 Forte

 • Výkon: 2 x 35 W RMS (zesilovač třídy D)
 • Frekvenční rozsah v pásmu: 45 Hz až 30 kHz v pásmu 6 dB
 • Výhybka: 12 dB / oct.
 • Konektivita:
  • Analogový RCA vstup
  • USB-B pro digitální připojení audia
  • Digitální optický S/PDIF vstup
  • Bluetooth: 5.0 (podporované kodeky SBC, AAC, aptX, aptX-LL), provozní dosah až 10 m
 • Vnitřní objem: 6 l
 • Rozměry (Š x V x H): 180 mm (přední stěna), 115 mm (zadní stěna) x 380 mm x 260 mm (270 mm včetně krycí mřížky)
 • Hmotnost: 7,1 / 7,2 kg (Levá / Pravá)