Jednou z větších událostí, která nás čeká letos na podzim je uvedení telefonů řady Google Pixel 8. Přesto, že do představovačky zbývá stále dost času tipaři nelení a celkem pravidelně nás informují o tom, co můžeme od chystaných strojů očekávat.

První renderované obrázky naznačily, že vzhled telefonů se změní jen mírně a nebude už tak “hranatý”. Horizontální lišta na zadním panelu, ve které leží hlavní fotoaparát, poněkud víc vystupuje nad úroveň zad. A když už jsme u fotoaparátu, tipaři už také avizovali jeho vylepšení, tedy alespoň u modelu Pixel 8 Pro. Nyní hlásí, že vylepšenou foto výbavu dostane i standardní Google Pixel 8.

Telefony Google Pixel 8 mají výrazný upgrade hardwaru fotoaparátů

Na stránkách Android Authority najdeme hezký souhrn toho, jaká vylepšení dostane foto výbava telefonů řady Google Pixel 8. Nejdřív se ale podíváme trochu do historie, kdy vylepšování fotoaparátů začalo u série Pixel 6. Tedy v podstatě ve chvíli, kdy výrobce radikálně změnil design hlavní kamery a uložil ji do horizontální lišty. Pixely 6 tenkrát přešly na primární snímač Samsung Isocell GN1. Řada Pixel 7 dostala další drobná vylepšení, včetně nové selfie kamery, vylepšeného teleobjektivu a makro režimu u modelu Pro. Takže je zjevné, že ani kamery modelů Pixel 8 nezůstanou bez upgradů.

Tím hlavní je výměna primárního snímače u obou modelů série Google Pixel 8. Výrobce tentokrát přezbrojí na senzor Samsung Isocell GN2. Jde o největší Isocell snímač s nativním rozlišením 50 MPix. Senzor také podporuje binning 4v1, po kterém rozlišení klesne na 12,5 MPix, ale velikost pixelu se zvětší z 1,4 µm na 2,8 µm. To znamená, že je tento snímač velmi vhodný pro focení za špatných světelných podmínek. Senzor také podporuje nahrávání videa v rozlišení 8K/30fps.

Kromě toho dostanou fotoaparáty telefonů Pixel 8 také podporu pro Staggered HDR. Tato technologie zkrátí zpoždění mezi HRD snímky a tím zamezí zdvojení obrazu a urychlí proces zpracování. Pixel 8 Pro dostane navíc i nový širokoúhlý snímač, a to 64 MPix Sony IMX787. Google ještě u tohoto senzoru mírně rozšířil čočku, což znamená i širší záběr objektivu. A je tu ještě jedno vylepšení u modelu Pro, nový snímač 8×8 ToF VL53L8. Zdá se tedy, že upgradů je opravdu hodně a je možné, že další ještě přibydou.