Společnost Oppo si na konec května/mája naplánovala představovačku telefonů řady Reno 10. Na čínském trhu pak uvedla tři telefony z této série, které mají zajímavý design hlavního fotoaparátu a vlastně ani jejich specifikace nejsou vůbec špatné. Hlavní hvězdou večírku byl jednoznačně nejvyšší model z celé řady, Reno 10 Pro Plus, ale není jisté, zda se i on dostane na globální trhy. Ovšem u jeho sourozence Oppo Reno 10 Pro jsme si cestou za hranice Číny jistí. A jistí si jsou i tipaři, kteří poukazují na to, že se některé z parametrů verze určené pro globální trhy změní.

Oppo Reno 10 Pro jde na globální trhy s jiným procesorem

O změnách ve výbavě globální verze telefonu Oppo Reno 10 Pro informuje na Twitteru tipař Sudhanshu Ambhore. Sdílí jednak renderované obrázky telefonu a s nimi i technický list se souhrnem specifikací. Dodává, že s nimi telefon poputuje jak do Evropy, tak i do Indie. Ale pojďme se rovnou podívat na jaké změny se můžeme připravit.

Zásadní změnou u globálního modelu Oppo Reno 10 Pro je výměna procesoru, kdy Dimensity 8200 nahradí Snapdragon 778G. To možná trochu zamrzí, protože Snapdragon 778G je už trochu postarší a výkonem zaostává za čipsetem Dimensity 8200. Také displej se mírně mění, respektive výrobce snížil jeho rozlišení z původních 2772 × 1240 pixelů na 2412 × 1080 pixelů. Displej je ale stále typu AMOLED s úhlopříčkou 6,7 palce a obnovovací frekvencí 120 Hz. I u globální verze je obrazovka zakřivená.

Co se týče pamětí telefonu Oppo Reno 10 Pro, tak na globálních trzích se dočkáme jen jediné verze s 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. K dispozici je ale i 12 GB virtuální RAM. Baterie má stále kapacitu 4600 mAh, ale výkon rychlého nabíjení SuperVOOC se ze 100 W sníží na 80 W. Přestože se vzhled modulu hlavního fotoaparátu mírně mění, jeho složení zůstává stejné. Najdeme zde stále primární 50 MPix senzor s podporou OIS, 32 MPix teleobjektiv s 2× zoomem a 8 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera má 32 MPix snímač. Operačním systémem je Android 13. Jako bonus najdeme u globální verze odolnost podle certifikace IP54, kterou čínská verze nemá. Uvedení telefonu Reno 10 Pro na evropském trhu proběhne v příštím měsíci.