Značka Nothing má v tomto měsíci docela napilno. Připravují totiž svůj druhý telefon Nothing Phone (2), který chtějí globálně představit v průběhu příštího měsíce. Carl Pei nám informace o chystaném stroji sice dávkuje po kapkách, ale přesto o něm víme už celkem dost. Známě některé z hlavních specifikací, zhruba známe jeho design a víme i to, že se bude vyrábět v Indii. Telefon se chystá na uvedení na trh i v rámci certifikací, které jsou nezbytné pro to, aby prodeje na globálních trzích probíhaly hladce. Chystaný telefon získal další z nich, a to certifikaci NRRA, která platí pro Jižní Koreu.

Představení telefonu Nothing Phone (2) se blíží

Rychlost s jakou telefon Nothing Phone (2) získává mezinárodní certifikace naznačuje, že na jeho uvedení může dojít už na začátku července/júla. A jihokorejská certifikace navíc dokazuje i to, že výrobce svůj druhý telefon pošle na daleko víc trhů, než v případě prvního stroje. Ten se vůbec nedostal například do USA, kdežto letos Pei zdůraznil, že právě americký trh je jejich prioritou.

V USA bude telefon debutovat a později se dostane i na další globální trhy, a to včetně Indie, kde už byl také certifikován. A vzhledem k tomu, že značka Nothing má své hlavní sídlo ve Velké Británii věříme, že do prodeje půjde i na Starém kontinentu. Je také pravděpodobné, že výrobce nejdřív navede telefon Nothing Phone (2) do předběžných objednávek a vlastní prodeje začnou až později. Tuto strategii Pei už dobře zná ze začátků společnosti OnePlus.

Čas do představovačky se pomalu krátí, proto si shrneme to, co zatím o modelu Nothing Phone (2) víme. Podle posledních informací má mít telefon lehce pozměněný design. Hliníkové boky jsou nyní zakřivené a skleněné panely na přední a zadní straně mají mírný oblouk. Tato změna designu dodává telefonu modernější a elegantnější vzhled. Světelné proužky “Glyph” jsou nyní rozdělené do samostatných segmentů. OLED displej se zvětšil a má úhlopříčku 6,7 palce a naroste i kapacita baterie na 4700 mAh. Na postu procesoru najdeme Snapdragon 8+ Gen1, který doplní 12 GB operační paměti. V neposlední řadě výrobce potvrdil i to, že u nového telefonu použil třikrát více recyklovaných dílů a materiálů než u svého prvního modelu.