Společnost ZTE patří k těm výrobcům chytrých telefonů, kteří se nebojí inovací a jejich vlajkové telefony proto patří k těm nejzajímavějším. Například řada Axon je inovacemi pověstná a také dceřinka společnosti ZTE, Nubia, se inovací nebojí. Ovšem v portfoliu výrobce najdeme i telefony, které jsou poněkud skromnější a spadají do základní nebo střední třídy. Mezi takové patří i v tichosti představený model ZTE V70. Cenu telefonu a jeho dostupnost výrobce nezveřejnil, ale souhrn specifikací najdeme na stránkách ZTE, takže se na ně podíváme.

Hlavní specifikace telefonu ZTE V70

Displej právě představeného telefonu je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Obrazovka podporuje 100 % barevný gamut DCI-P3, užitná plocha dosáhla na 93,8 % a poměr stran je 20:9.

Na postu procesoru najdeme čipset z dílen MediaTek, konkrétně Dimensity 810. V rámci konfigurace pamětí je tu jen jedna verze s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. K dispozici je i 5 GB virtuální RAM. Konektivitu u telefonu ZTE V70 zastupuje 4G, 5G, Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.1, GPS, A-GPS, Galileo, Glonass, USB-C a NFC.

Baterie má kapacitu 5100 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Telefon běží na nadstavbě ZTE MyOS 11.5, která je ale postavená na starém systému Android 11. Ve foto výbavě najdeme přední kameru s rozlišením 16 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý a primárním 64 MPix senzorem, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 5 MPix makro objektivem. Telefon ZTE V70 jde na trh jen v barvě černé a podle nepotvrzených informací je určený pouze pro úředníky a vládní zaměstnance. Běžný smrtelník se tak prý k němu nedostane.