Telefony OnePlus z produktové řady Nord si na trhu získaly celkem slušnou popularitu. Aby taky ne, vždyť jde o stroje s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Tímto se výrobce snaží o návrat ke kořenům a jejich prvnímu “zabijákovi vlajkových lodí”. V letošním roce se dočkáme hned několika nových Nordů. První už je na světě a jde o telefon Nord CE 3 Lite a nyní jej následuje model OnePlus Nord N30, který je nástupcem loňského modelu Nord N20.

Specifikace telefonu OnePlus Nord N30

Abychom byli úplně přesní v souvislosti s právě představeným telefonem OnePlus Nord N30 dodejme, že jde o model určený pro americký trh. A budeme-li ještě přesnější, je to v podstatě model Nord CE 3 Lite, který výrobce v dubnu/apríli vydal v Asii a Evropě. Každopádně je to ale opět telefon s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Proto se podíváme na jeho specifikace podrobněji.

OnePlus Nord N30 má LCD displej s úhlopříčkou 6,72 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Displej je plochý s úzkými bočními rámečky, ale brada a horní rámeček jsou širší. V “díře” ve středu horní části obrazovky sedí 16 MPix přední kamera. Hlavní fotoaparát tvoří tři snímače, které jsou poskládány do dvou větší okruží v levém horním rohu zadního panelu. Konkrétně to je primární 108 MPix senzor s 3× bezztrátovým zoomem a dva 2 MPix snímače. První z nich funguje jako makro objektiv a druhý slouží pro zachycení hloubky ostrosti.

Procesor telefonu OnePlus Nord N30 je stejný jako u loňského modelu Nord N20 a je to starý dobrý Snapdragon 695. K němu výrobce přidal 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To lze ale dále rozšířit až na 1 TB. K dispozici je navíc i 8 GB virtuální RAM. Konektivitu zastupuje 4G, 5G SA/NSA, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, GPS, Glonass, Galileo, QZSS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků leží na hraně zařízení a ve výbavě nechybí ani stereo reproduktory.

Cena a dostupnost

Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. V některých částech Spojených států ale bude fungovat jen nabíjení s výkonem 50 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Oxygen OS 13.1. Telefon OnePlus Nord N30 jde na trh v barvách Pastel Lime a Chromatic Grey. Předběžné objednávky na amerických stránkách OnePlus již běží, prodeje začínají 8. června/júna. Cena je nastavená na 299,99 dolaru.