Telefony značky Redmi si mezi fanoušky získaly popularitu svým velmi dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Mezi asi ty nejoblíbenější patří modely ze série Note. Ovšem ani nejlevnější telefony této značky nezůstávají stát stranou. Vzpomeňme například na model Redmi 12C, který se už pár měsíců prodává i na českém trhu s velmi příznivou cenou. Nyní čekáme na představení telefonu Redmi 12. Telefon už má potřebné globální certifikace, takže by jeho uvedení na trh nic bránit nemělo. Výrobce ale zatím termín představovačky neprozradil, proto mnohé překvapilo, že portugalská pobočka Redmi už tento telefon zalistovala na svých stránkách.

Očekávané specifikace telefonu Redmi 12

Redmi 12 byl ale vidět na stránkách jen chvíli, protože se tam dostal zřejmě nedopatřením. Nicméně známý tipař Kacper Skrzypek výpis stáhl a zveřejnil na Twitteru. Díky tomu se můžeme i my podívat na to, jaké Redmi 12 dostane specifikace a také na to jak vypadá.

Podle výpisu má telefon Redmi 12 6,79 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru, která má 8 MPix snímač. Rámečky kolem displeje sice nejsou nejužší, ale ani ne příliš široké.

Při pohledu na zadní panel telefonu Redmi 12 vidíme v jeho levém horním rohu modul hlavního fotoaparátu. Tvoří jej tři snímače s rozlišením 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Druhý senzor funguje jako širokoúhlý objektiv a třetí pak jako makro objektiv. Snímač otisků prstů leží na hraně zařízení. Jako procesor výrobce vybral čipset Helio G88 a k němu přidal 4 GB/8 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit až na 1 TB. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Operačním systémem je Android 13. Podle výpisu bude nový telefon ve verzi 4/128 GB stát v Portugalsku 209,99 euro (zhruba 4968 Kč) a na trh půjde v modré, stříbrné a černé barvě.