Značku Nothing už asi není potřeba příliš představovat. Víme, že u jejího zrodu stál Carl Pei a že její hlavní štáb je ve Velké Británii. Samozřejmě také víme, že aktuálně pracují na svém druhém telefonu Nothing Phone (2). Pei už několikrát avizoval, že druhá generace telefonu je výrazně vylepšená a známe už také některé z hlavních specifikací. Uvedení telefonu se blíží a Pei potvrdil, že představovačku plánují na červenec/júl.

Značka se u modelu Nothing Phone (2) zaměřila na udržitelnost a tvrdí, že u nového telefonu použila třikrát více recyklovaných dílů a materiálů než u svého prvního modelu. Zároveň kladou důraz na design, který je důležitým rozhodovacím prvkem pro koupi telefonu. I o tom mluví viceprezident a šéf Nothing India, pan Manu Sharma, v rozhovoru pro The Indian Express.

Nothing Phone (2) made in India

Je ale důležité i to, že Sharma potvrdil, že se telefon Nothing Phone (2) bude vyrábět v Indii. Ostatně už první generace telefonu Nothing se tam také vyráběla. K výrobě druhé generace telefonu Sharma dodává: “Smartphony Nothing jsou známé svým výrazným průhledným designem. Tyto návrhy vyžadují pokročilé výrobní techniky a pečlivé inženýrství, které přispívá k rozvoji kapacit výroby smartphonů v Indii. Naše rozhodnutí vyrábět v Indii podtrhuje naši oddanost místním spotřebitelům a jejich preferencím. Jsme velmi hrdí na to, že můžeme oznámit, že Phone (2) se bude vyrábět v Indii.“

Kromě toho, že se Nothing Pohone (2) bude vyrábět v Indii je potvrzeno i to, že jej pohání procesor Snapdragopn 8+ Gen1. Podle testů Geekbench čipset doplní 12 GB operační paměti a systém Android 13. Displej má větší úhlopříčku než model Phone (1), konkrétně 6,7 palce. Naroste i kapacita baterie, a to na 4700 mAh. Výrobce také přislíbil tři roky aktualizací operačního systému. A Carl Pei potvrdil i to, že tentokrát se jejich telefon dostane i na americký trh.