Společnost HTC VIVE informovala, že nejnovější přírůstek do portfolia špičkových VR headsetů HTC VIVE XR Elite s 4K rozlišením a inovativní modulární konstrukcí dorazil na český trh. Novinku lze používat nejen jako samostatný headset, ale také ve formě lehoučkých VR brýlí. Ty lze propojit s PC i kompatibilními smartphony. Ocení ji tak nároční PCVR uživatelé i ti, kteří hledají rozptýlení na cestách. Samozřejmostí je přesné 6DoF sledování pohybu v prostoru, přibalených ovladačů i samotných rukou uživatele. Headset se navíc neomezuje pouze na VR. A přidává i MR (smíšenou realitu), která prostřednictvím precizní barevné průhledové kamery dokáže kombinovat virtuální svět s tím skutečným.

HTC VIVE XR Elite – Cena a dostupnost

HTC VIVE XR Elite mohou zákazníci získat na vive.com, v obchodě Alza a u vybraných partnerů za cenu 34 990 Kč.

HTC VIVE XR Elite

Jedinečná všestrannost a ergonomie

VIVE XR Elite se pyšní propracovaným modulárním designem, který nabízí špičkové pohodlí a unikátní možnost přestavby na extrémně mobilní lehoučké brýle. Stačí jednoduše sejmout baterii a nasadit prodloužení nožek s týlními opěrkami. Pro napájení pak lze využít powerbanku, či jakýkoli USB zdroj skrze USB-C konektor ukrytý v pravé nožičce. Uživatel si tak sám kdykoli rozhodne, která z konfigurací bude nejlépe vyhovovat aktuální situaci – doma, v kanceláři, nebo třeba v letadle.

V kompletní sestavě s nasazenou baterií nenechá VIVE XR Elite na pochybách milovníky špičkového PCVR ani uživatele nezávislých headsetů. Ti se mohou těšit na 110 FOV, 4K rozlišení a obnovovací frekvenci 90 Hz. Výrobce pamatoval samozřejmě i na komfort a ergonomii. Celý headset váží v kompletní konfiguraci 625 g a v režimu VR brýlí pouhých 240 g. Díky vyvážení nenamáhá krční svalstvo a nechybí mu kromě plynulého nastavení IPD ani dioptrické korekce. Ostrý obraz ve virtuální i smíšené realitě si tak s maximálním pohodlím a bez dioptrických brýlí vychutná každý.

HTC VIVE XR Elite – Precizní tracking a hodiny provozu

HTC VIVE XR Elite

Pro přesné sledování pohybu v prostoru je novinka vybavena 4 širokoúhlými kamerami, které doplňuje senzor vzdálenosti a barevná kamera pro realistický MR průhled. Podstatný benefit HTC VIVE XR Elite představuje i promyšlený systém napájení umožňující vyměnit baterii za běhu. Ta se chlubí 2h výdrží při plném XR využití, rychlým 30W dobíjením a podporou Power Delivery. Již nikdy se tak uživateli nestane, že by mu baterie nestačila.

 O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality vyvinutý ve spolupráci firem HTC a Valve, který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Umožnil tak rozvoj VR technologie do podoby, v jaké ji známe dnes. Nové modely HTC VIVE Pro 2, VIVE Focus 3 a VIVE Flow, které na průkopnický headset navazují tak uživatele pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně, ať už se jedná o náročné hráče či profesionály.

Více informací na www.htcvive.com.