Jen pár hodin po čínské prezentační akci uvedla společnost Motorola nové skládací véčkové telefony řady Motorola Razr 40 také pro globální trhy. Specifikace jak modelu Razr 40 tak některých zemích i modelu Ultra známe a na globálních trzích zůstávají stejné. Co se ovšem mírně změní jsou obchodní názvy telefonů, ale jen pro americký a kanadský trh. Tam jdou telefony do prodeje jako Motorola Razr a Razr Plus. Do Evropy se telefony dostanou se stejnými názvy jaké mají i v Číně.

Řada Motorola Razr 40 a její ceny na globálních trzích

Vzhledem k tomu, že nás primárně zajímají ceny, které dostanou telefony řady Motorola Razr 40 na našem, evropském, trhu podíváme se nejdřív na ně. Model Razr 40 přijde v Evropě na 799 euro, což je v přepočtu zhruba 18924 Kč. Tato cena také potvrdila předchozí odhady tipařů, že Razr 40 bude jedním z nejlevnějších skládacích véčkových telefonů na trhu. Za model Ultra si ale připlatíme, protože má v Evropě stát 1199 euro, tedy zhruba 28398 Kč. Výrobce navíc pro evropský trh představil i novou barevnou variantu Viva Magenta, která vychází ze vzorníku Pantone. A dodejme i to, že model Ultra se už nyní v některých zemích Evropy prodává.

Pro porovnání, zda jsou telefony řady Motorola Razr 40 v Evropě levnější nebo dražší než v USA a Kanadě, se podíváme i na tyto ceny. Model Razr Plus s 256 GB interního úložištěm jde v USA do prodeje 23. června/júna s cenou 999 dolarů, což je zhruba 934 euro. V USA je tento model tedy levnější než v Evropě. Ovšem barva Viva Magenta je exkluzivní jen pro e-shop Motoroly a pro operátora T-Mobile. Model Razr se ve Spojených státech začne prodávat v nadcházejících měsících a cenu výrobce zatím neuvedl.

V Kanadě přijde model Razr Plus na 1299,99 kanadských dolarů, a to je v přepočtu 1300 euro. Cena je tedy vyšší než na evropském trhu. V Kanadě začínají předběžné objednávky 16. června a prodeje na stránkách Motoroly a u vybraných operátorů startují 23. června. V závěru ještě dodejme, že modely řady Motorola Razr 40 se budou později prodávat také v Latinské Americe a na dalších asijských trzích.