Na včerejší prezentační akci značky Vivo došlo, kromě uvedení telefonu Vivo S17 Pro a dalších dvou modelů z této řady, také na představení bezdrátových sluchátek Vivo TWS Air Pro. Značka tímto vstoupila do segmentu semi in-ear TWS sluchátek s aktivním potlačením hluku.

Hlavní specifikace sluchátek Vivo TWS Air Pro

Pokud bychom chtěli být velmi struční, postačilo by říct, že sluchátka Vivo TWS Air Pro jsou v podstatě přeznačená sluchátka iQOO TWS Air Pro. Ta byla nedávno uvedena společně s telefony iQOO Neo 8 a tabletem iQOO Pad. Podobnost, nebo spíš přeznačení sluchátek nepřekvapí, protože značky Vivo a iQOO jsou úzce propojené.

Ale nyní už k hlavním specifikacím sluchátek Vivo TWS Air Pro. Kromě již zmíněné funkce aktivního potlačení hluku mají sluchátka 14,2 mm měniče s prstencovou membránou. S telefonem je spárujeme přes Bluetooth 5.3 a nechybí ani podpora audio kodeků AAC/SBC. Sluchátka lze spárovat paralelně se dvěma zařízeními.

Je tu také herní režim s velmi nízkou latencí 88 ms a duální mikrofon. Zajímavou funkcí jsou také přednastavené audio režimy, včetně módů Divadlo, Koncertní sál a nebo Nahrávací studio. Všechny režimy podporují technologii 3D panoramatického zvuku. Pro zajištění silných basů a čistých výšek je připravený systém DeepX Stereo 3.

Sluchátka Vivo TWS Air Pro lze také využít při venkovních sportovních aktivitách, protože jsou odolná vůči stříkající vodě a prachu podle certifikace IP54. Baterie jednotlivých sluchátek má kapacitu 29 mAh a akumulátor nabíjecího boxu má kapacitu 420 mAh. S tím je spojená i výdrž sluchátek. Na jedno nabití a s vypnutým ANC je výdrž až 6 hodin, se zapnutým ANC to jsou 3 hodiny. Při průběžném dobíjení v boxu se výdrž zvedne až na 30 hodin, případně na 15 hodin. Box lze nabíjet přes konektor USB-C. Nová sluchátka Vivo jsou na trh v barvách Rough Blue a Vitality White. Prodeje na čínském trhu již běží a cena je nastavená na 299 jüanů, což jsou v přepočtu zhruba 42 dolary.