vivo, celosvětově pátá značka smartphonů, uvedla na trh svůj nejnovější smartphone střední třídy vivo V29 Lite 5G. Ten klade velký důraz na kvalitu provedení a spolehlivost a přináší sadu funkcí přizpůsobenou scénářům skutečného použití. Ta zahrnuje 64Mpx hlavní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, zakřivený AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a ochranou očí. Dále 44W rychlé nabíjení velké 5000mAh baterie, která umožňuje bezstarostné používání po celý den. V29 Lite navíc přináší funkci Extended RAM pro plynulý multitasking, možnost eSIM a odolnost proti vodě a prachu IP54. Kromě dalšího přináší také elegantní design.

“Jsme nadšeni z uvedení nejnovějšího přírůstku do produktové řady V, který přináší řadu funkcí přizpůsobených každodennímu životu,” říká Gabriela Roušarová, marketingová manažerka českého zastoupení společnosti vivo pro Českou republiku. “Při návrhu a tvorbě V29 Lite jsme si stanovili jasný cíl. A to, že musí splňovat stejné standardy kvality a musí být podroben stejným kritickým testům jako naše vlajkové smartphony. Díky tomu je jasně vidět, že neděláme žádné kompromisy. Tedy pokud jde o životnost a flexibilitu našich zařízení a také o vysoký výkon fotoaparátu. Což je přesně to, co uživatelé od smartphonu vivo očekávají.“

vivo V29 Lite

vivo V29 Lite – Fotoaparát stále na prvním místě

Nový vivo V29 Lite přináší hlavní 64Mpx fotoaparát. Jeho optická stabilizace obrazu je na hardwarové úrovni srovnatelná s vlajkovými zařízeními. Díky vysokému rozlišení a stabilitě v ruce nabízí vynikající fotografie a videozáznamy prakticky za všech světelných podmínek. Uživatelé mohou snadno pořídit úžasné fotografie a videa za jasného denního světla. A i v prostředí se slabým osvětlením. Senzor hlavního fotoaparátu je podporován 2Mpx Bokeh a 2Mpx Super Makro fotoaparátem. Ty přispívají k celkové kvalitě obrazu a podporují kreativitu uživatelů díky následnému chytrému zpracování obrazu. A dále funkcím jako je Noční portrét, Bokeh Flare portrét, Multi-Style portrét, Flash portrét či Dvojitá expozice. Ta umožňuje zachytit vrstvené fotografie s objektem vpředu a přírodní scenérii nebo interiérem v pozadí.

Uživatelé nahrávající především videa ocení vestavěnou funkci Dual-View Video. Ta umožňuje zachytit video scény pomocí 16Mpx přední kamery a současně pomocí zadní kamery, či natočit poutavá videa díky filmovému poměru stran a filmovým filtrům.

vivo V29 Lite

Pohlcující displej s ochranou očí na špičkové úrovni

V29 Lite dostal do vínku zaoblený 120 Hz AMOLED displej s dotykovou frekvencí (touch sampling rate) 300 Hz. Ta zajišťuje bezproblémový dotykový vstup, zatímco funkce ochrany očí s pulzně šířkovou modulací 2160 Hz snižuje únavu očí při delším používání. Jeho maximální jas je 1300 nitů. A podporuje výjimečně čisté rozlišení Full HD+ a DCI-P3 šířku barevného gamutu.  Oboustranné 60stupňové zakřivení displeje vás vtáhne do děje. Zároveň přispívá k pohodlnému držení, hladce splyne s rámem a výrazně snižuje zkreslení barev na okrajích, což je běžný problém u velkých zakřivených obrazovek.

Baterie a výkon pro bezproblémové používání

Další funkcí, která byla dříve vyhrazena pro vlajkové lodě, je mimořádně rychlé nabíjení. Nejnovější model ze série vivo V přináší velkou 5000mAh baterii, která bez problémů vydrží déle než jeden den. A je tak ideální pro zaneprázdněné jedince, kteří jsou stále na cestách. Díky funkci 44W vivo FlashCharge je dobíjení baterie hračkou. A překonává i možnosti vlajkové lodi vivo X60 Pro z roku 2021, která měla 33W nabíjení.

Díky „zapůjčení“ až 8 GB paměti z dostupného úložiště přidává funkce Extended RAM 3.0 další kapacitu paměti ke stávajícím 8 GB RAM. A zajišťuje tak plynulý multitasking a umožňuje uživatelům bez zpoždění přepínat až mezi 27 aplikacemi najednou. Tuto funkci ocení zejména uživatelé, kteří používají své telefony k práci. Dostatečný výkon přináší procesor Qualcomm Snapdragon 695, který podporuje spolehlivé internetové připojení 5G prostřednictvím fyzických SIM karet. Stejně jako eSIM s až 8 profily, což je v této cenové kategorii jedinečná funkce. Díky 8jádrovému procesoru s 6nm architekturou zároveň tento čip zajišťuje nižší spotřebu energie a delší výdrž baterie.

vivo V29 Lite: dostupnost a cena

V29 Lite byl během výroby podroben náročným testům v testovacích laboratořích společnosti R&D. Testy zahrnovaly zkoušky odolnosti pláště vůči každodennímu poškrábání či odolnost vůči pádu. Během těch byl smartphone upuštěn 32 000krát za použití různých úhlů. Dále byl V29 Lite testován v extrémních podmínkách mezi -20 °C a +50 °C. A uložen v klidovém režimu v teplotách mezi -40° a +75°C. USB porty byly testovány celkem 6000krát na připojení a odpojení kabelu. A díky stupni ochrany IP54 je smartphone odolný vůči prachu a stříkající vodě ze všech úhlů.

Elegantní provedení V29 Lite je dostupné ve dvou barevných variantách. Stylové temně černé a ve výrazném letním zlatém odstínu. Obě barevná provedení jsou dodávána s fotoleptanými vzory v nanoměřítku na zadním krytu pro elegantní vzhled. Díky profilu tenkému pouhých 7,89 milimetrů a hmotnosti 177 gramů nezatíží nový smartphone vivo vaši kapsu ani peněženku.

Smartphone využívá nejnovější operační systém vivo Funtouch OS 13 založený na systému Android 13. Ten přináší plynulé a personalizované uživatelské prostředí a podporu oblíbených aplikací a her. Uživatelé se také mohou spolehnout na tříleté garantované aktualizace softwaru. Včetně servisních a bezpečnostních aktualizací. A také na dvě hlavní aktualizace operačního systému Android.

Smartphone bude dostupný v předprodeji od 1. června. V provedení 8 GB RAM + 128 GB úložiště s doporučenou maloobchodní cenou 8 499,- Kč včetně DPH. Zákazníci, kteří si vivo V29 Lite objednají v období mezi 1. a 14. červnem, navíc získají sluchátka vivo TWS 2e v hodnotě 1 499,- Kč zcela zdarma. Oficiální spuštění prodeje je 15. června. Pro V29 Lite zajišťuje společnost vivo standardní dvouletou záruku. Protože je poskytování skvělé uživatelské zkušenosti jednou z klíčových priorit společnosti vivo, je smartphone standardně v balení dodáván s 44W vivo FlashCharge adaptérem. Dále USB A to C kabelem a průsvitným ochranným pouzdrem.

Novinky o společnosti vivo najdete na https://www.vivo.com/cz/about-vivo/news