Trend skládacích telefonů si vzala za svůj také společnost Xiaomi. Svým skládacím strojům se snaží dát to nejlepší a každým rokem je vylepší, a to včetně designu. Loňský skládací Mix Fold 2 se mohl směle chlubit titulem vlajkové lodi a zdá se, že ani chystaný model Xiaomi Mix Fold 3 v tomto směru nepřijde zkrátka. Sice některé ze specifikací bude mít podobné jako jeho loňský předchůdce, ale dostane také spoustu vylepšení.

Podle prvních informací z minulého měsíce punc prémiového telefonu modelu Xiaomi Mix Fold 3 dodá procesor Snapdragon 8 Gen2 s až 16 GB operační paměti a až 1 TB interní paměti, což je celkem pořádný nášup. Vnější i vnitřní displej má obnovovací frekvenci 120 Hz a foto výbavu opět svou optikou podpoří společnost Leica. Neměl by v ní chybět ani periskopický snímač.

Jak je na tom selfie kamera modelu Xiaomi Mix Foled 3?

Hlavní fotoaparát tedy podle prvotních odhadů tipařů vypadá velmi dobře. Ale jak je na tom selfie kamera? O ní a o dalších parametrech se na čínském Weibo zmiňuje známý tipař Digital Chat Station. Především tvrdí, že skládací model Xiaomi Mix Fold 3 má štíhlé a lehké tělo a to i přesto, že výrobce použije na vnitřní obrazovce ne příliš častou vychytávku. Je to kamera uložená pod displejem.

O takto uložené kameře se spekulovalo už u loňského modelu Mix Fold 2. Víme ale, že výrobce od ní nakonec ustoupil a selfie kameru uložil klasickým způsobem. Vzhledem k tomu, že se tipaři mohou mýlit, berme tuto informaci s rezervou. V rámci dalších specifikací tipař opět potvrdil procesor Snapdragon 8 Gen2 a periskopický snímač s 5× optickým zoomem. Navíc zmiňuje také podporu bezdrátového nabíjení, které má údajně výkon 50 W. Kabelové nabíjení má pak výkon 67 W. V neposlední řadě se hovoří také o odolnosti vůči vodě podle certifikace IPx. Skládací Xiaomi Mix Fold 3 bude zřejmě debutovat v srpnu/auguste.