Fanoušci telefonů Redmi si jistě vzpomenou na to, že loni značka představila modely Note 11T Pro a Note 11T Pro Plus. Oba modely trhaly prodejní rekordy a v prvním kole prodejů se jich v Číně během hodiny prodalo enormních 270000 kusů. Je proto jasné, že letos chce výrobce navázat na tento úspěch a připravuje novou generaci. Tipaři ještě nedávno jen spekulovali, že Redmi pracuje na modelu Redmi Note 12T Pro. Dnes výrobce jeho existenci potvrdil a zveřejnil první upoutávku, která odkazuje na některé z parametrů chystaného stroje.

Hlavní specifikace telefonu Redmi Note 12T Pro

Už podle prvních odhadů specifikací spadá telefon Redmi Note 12T Pro do střední třídy. Má celkem zajímavý design, který vidíme i na čerstvé upoutávce. Displej i hrany přístroje jsou ploché, boční hrany zadního panelu jsou mírně zaoblené. V levém horním rohu zad vidíme obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. Vzhled se tedy o loňského modelu Note 11T Pro příliš neliší.

Ovšem parametrem, který výrobce potvrdil a který je neméně zajímavý je procesor Dimensity 8200 Ultra. Čipset před pár dny debutoval v telefonu Xiaomi Civi 3 a je upravený tak, aby podpořil výkon fotoaparátu. A to jistě ocení příznivci Redmi a mobilního focení. Kromě toho výrobce také avizuje, že displej telefonu Redmi Note 12T Pro je typu LCD, ovšem obnovovací frekvence dosáhne na vysokých 144 Hz. Poměr stran obrazovky je 20,5:9.

Podle certifikace 3C telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. K tomu tipaři dodávají, že má 12 GB operační paměti a běží na systému Android 13. Samozřejmě očekáváme, že operační systém doplní i nadstavba MIUI 14. Je pravděpodobné, že na uvedení modelu Redmi Note 12T Pro na čínském trhu dojde už brzy, protože výrobce rozjíždí promo kampaň a snad se i tentokrát podaří dobře vybalancovat poměr cena/výkon. A zbývá také zjistit, jestli má Redmi v plánu tento model poslat i na globální trhy.