Už dlouho není tajemstvím, že společnost Motorola letos připravuje rovnou dva nové skládací véčkové telefony. Jde o modely Motorola Razr 40 a Razr 40 Ultra. Výrobce už také potvrdil, že na jejich uvedení dojde na čínském trhu 1. června/júna, takže je na čase, abychom se podívali na to, co u standardního modelu potvrdila certifikace 3C a také testy Geekbench, kterými telefon už prošel.

Motorola Razr 40 má potvrzený procesor a rychlé nabíjení

Nové detaily z certifikačního výpisu a z testovacího výpisu Geekbench potvrdily v podstatě to, co tipaři odhadovali. Standardní model Motorola Razr 40 má nižší specifikace než jeho prémiový sourozenec Ultra. Díky renderům také víme, že mu bude chybět to, co je jednou z velkých deviz modelu Ultra, a to výrazně velký vnější displej.

Tipaři také počítají s tím, že model Motorola Razr 40 podporuje rychlé nabíjení. A to také plyne z certifikačního výpisu 3C. Potvrdil, že výkon rychlého kabelového nabíjení je 33 W. Není to sice úplně nejrychlejší nabíjení, se kterým se na trhu potkáme, ale je jednoznačně rychlejší, než u konkurenčního modelu Samsung Galaxy Z Flip 5. Ovšem Samsung limit 25 W nabíjení překračuje jen velmi zřídka.

A s jakým procesorem prošel véčkový telefon Motorola Razr 40 testy Geekbench? I v tomto bodě nás nepřekvapí, že výrobce vsadil na čipset střední třídy Snapdragon 7 Gen1. Při testech procesoru sekundovalo 12 GB operační paměti a systém Android 13. Tipaři ale počítají i s verzí s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. U této verze dokonce odhadují i cenu, která se v Evropě bude točit kolem 899 euro (21126 Kč). A dodejme i to, že telefon Razr 40 půjde na trh v barvách Vanilla Cream, Sage Green a Summer Lilac s povrchovou úpravou z veganské kůže. Pokud se tedy nepletou, tak se Razr 40 stane jedním z nejlevnějších skládacích telefonů na trhu. Vše nám už za pár dnů na představovačce potvrdí samotný výrobce.