Na začátku minulého měsíce jsme se dozvěděli, že značka iQOO připravuje další rozšíření vlajkové série iQOO 11. Telefony si celkem rychle získaly na trhu popularitu a dokonce se jeden z nich podíval i za hranice domovské Číny. A možná i proto výrobce připravuje model iQOO 11s, který se podle tipařů bude prodávat nejen na čínském trhu, ale poputuje i na ten globální. Proto nás logicky zajímá, jaké specifikace u něj můžeme očekávat.

Odhadované specifikace modelu iQOO 11s

Přestože před nedávnem tipaři tvrdili, že telefon iQOO 11s pohání buď procesor Dimensity 9300 a nebo Dimensity 9000, zdá se, že došlo ke změně. O ní informuje na čínském Weibo starý známý Digital Chat Station. Podle něj je chystaný telefon další vlajkovou lodí, protože dostane přetaktovanou verzi čipsetu Snapdragon 8 Gen2. I tato verze stojí na 4nm výrobní technologii, ale taktovací frekvence na jádrech se zvýšila. Zvýší se prý i taktovací frekvence GPU.

Tipař dále uvádí, že model iQOO 11s má stejný E6 AMOLED displej jako jeho sourozenci. Rozlišení obrazovky dosáhlo na 3200 × 1440 pixelů a obnovovací frekvence na 144 Hz. Očekává se i hlavní fotoaparát s primárním snímačem s rozlišením 50 MPix a fotoaparát podpoří ISP čip Vivo V2. A nesmíme zapomenout ani na podporu rychlého nabíjení, které má podle tipaře výkon 200 W. Kapacitu baterie ale tipař neuvádí.

Z dřívějších informací víme, že předpokládaný termín představení telefonu iQOO 11s je v červenci/júni a nebo v srpnu/auguste. Tipaři také odhadovali, že na trh půjdou dvě paměťové verze s 8 GB nebo 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Další specifikace ale stále zůstávají v utajení. Je ovšem pravda, že do uvedení telefonu zbývá ještě spousta času, takže tipaři mají velký prostor pro další zvěsti.