Léto se kvapem blíží a do prázdnin už zbývá zhruba měsíc. Ovšem i víkend může pro někoho znamenat takové malé prázdniny před dalším pracovním týdnem. Nu a neděle je ideální pro odpočinek a nebo třeba i pro nákupy na čínských e-shopech. Právě pro tento případ jsou tu i naše Vychytávky z Číny, ve kterých vám s železnou pravidelností nabízíme tři tipy na levné gadgety.

A jako vždy jsme zapátrali v nabídce čínských e-shopů a vybrali tři produkty, které jsou praktické a také relativně levné. Máme tu něco pro aktivní sportovce a turisty a nezapomněli jsme ani na drobnost do kuchyně. Takže pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Sportovní držák na telefon

Náš dnešní první tip může padnout do oka aktivním sportovcům, zejména běžcům. Jde totiž o pás na zápěstí s držákem na mobilní telefon. Pás je vyrobený z textilu a samotný držák pak měkkého silikonu a plastu. Držák je otočný o 360°, takže telefon do něj upevněný si běžec může natočit podle svých potřeb. Do držáku se vejdou telefony s displejem s úhlopříčkou 4 až 7 palců. Kromě zápěstí lze pás připevnit i kolem paže. Cena ve slevě není vysoká a spadla na 9,55 dolaru.

Multifunkční opasek

U sportu zůstaneme i v případě druhého tipu. Jde o opasek s různými úchyty a poutky, do kterých upevníme nebo připneme drobnosti, které chceme mít po ruce při výletu do přírody a nebo delší túře. Jsou tu poutka na sluneční brýle, mobilní telefon, láhev s pitím nebo propisku a baterku. Lezci si na pásek mohou připnout i pytlík s magnesiem. Samozřejmě tento opasek využijí i cyklisté. Ve slevě na Aliexpress přijde opasek jen na 17,69 dolaru.

Protiskluzová podložka do kuchyně

S posledním tipem se přesuneme od sportu do kuchyně. Na čínských e-shopech jsme totiž našli praktickou protiskluzovou podložku na kuchyňskou linku nebo na jídelní stůl. Vzhledem k tomu, že je tato podložka absorpční skvěle vsákne vylitou tekutinu, což se při vaření stane velmi jednoduše. Díky této vlastnosti můžeme na podložku naskládat i umyté nádobí. Podložka je jednoduše praktická a není ani drahá. Ve slevě přijde jen na 4,39 dolaru.