Stejně jako o chystaném telefonu OnePlus 12, tak se na síti pomalu objevují i zvěsti o dalším vlajkovém telefonu, který je v přípravách. Tím je model Xiaomi 14 Pro. I v tomto případě jde o telefon, o který mají fanoušci velký zájem. A to zvlášť po nedávné zprávě, které praví, že model Pro přebere některé z funkcí modelu Ultra.

Podobně jako před pár dny se i nyní o čerstvé informace postaral nám dobře známý tipař Digital Chat Station a najdeme je i na stránkách MySmartPrice. Ovšem jako vždy v případě takovýchto zvěstí je musíme brát s rezervou, protože do představení vlajkového modelu Xiaomi 14 Pro zbývá ještě fůra času.

Nové podrobnosti o telefonu Xiaomi 14 Pro

První nová informace se týká procesoru, který telefon Xiaomi 14 Pro pohání. Určitě nikoho nepřekvapí, že jde o čipset s kódovým označením SM8650, tedy o Snapdragon 8 Gen3. Čipset na své uvedení také teprve čeká, ale už teď je jasné, že si jej pro své vlajkové telefony rezervuje slušná řádka výrobců. Dále tipař uvádí, že baterie má kapacitu 5000 mAh, což ale také dnes nikoho nepřekvapí. Telefony s takto velkou baterií už totiž najdeme i v segmentu základní třídy. K tomu tipař ale dodává, že akumulátor podporuje rychlé bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Kabelové nabíjení má prý výkon buď 90 W a nebo 120 W.

Dále se proslýchá, že telefon Xiaomi 14 Pro půjde na trh ve dvou verzích. První z nich má plochý čelní panel a ta druhá zakřivený. Je možné, že to souvisí právě s rychlostí nabíjení, kdy verze s plochým panelem dostane rychlé nabíjení s výkonem 90 W a “zakřivená” verze pak 120 W nabíjení. Ale to jsou v této chvíli jen spekulace. A nesmíme zapomenout ani na foto výbavu vylepšenou o senzor WLG High-Lens. Také se počítá s tím, že na optice opět zapracuje společnost Leica. Nic z výše uvedeného ale výrobce zatím nepotvrdil.