Telefon OnePlus 11 se pomalu začíná stávat historií. Na trhu je od začátku letošního roku a přesto, že se stále prodává celkem dobře, fanoušci značky už pomýšlejí na jeho nástupce. A pomýšlejí na něj i tipaři, kteří už s předstihem odhadují jeho specifikace. Ano, OnePlus 12 se dostává do popředí zájmu možná i proto, že tipaři očekávají celkem dost vylepšení, která telefon mohou posunout do horních pater segmentu vlajkových lodí.

Co tipaři tvrdí o modelu OnePlus 12

Podle nedávných odhadů tipařů dostane OnePlus 12 vylepšení foto výbavy. Tyto odhady v podstatě nyní na Twitteru potvrdil známý tipař Yogesh Brar. I on avizuje, že výrobce vyslyšel apely uživatelů a chystanému stroji do hlavního fotoaparátu přidá i periskopický senzor. Ten totiž zatím všem vlajkovým telefonům OnePlus chyběl a zastoupil jej klasický teleobjektiv. Brar tvrdí, že tento senzor má rozlišení 64 MPix a v sestavě jej doplní dva snímače s rozlišením 50 MPix. Jeden z nich je širokoúhlý.

Tipař kromě periskopického snímače potvrdil i použití procesoru Snapdragon 8 Gen3. Ale o něm snad nikdo z fanoušků nepochyboval. Sice zatím ani náznakem neznáme specifikace tohoto vlajkového čipsetu, ale Qualcomm jej jistě bude upgradovat. Do listopadu/novembra, kdy procesor představí stále zbývá dost času. Dále tipař ve výčtu parametrů modelu OnePlus 12 zmiňuje i baterii s kapacitou 5000 mAh, což je dneska už v podstatě standard. Akumulátor v tomto případě prý podporuje rychlé nabíjení s výkonem 100 W.

Poslední záležitostí, o které tipař hovoří je displej. Ten je podle něj typu OLED s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením QHD a obnovovací frekvencí 120 Hz. Takže tady žádné výrazné vylepšení ve srovnání s OnePlus 11 nevidíme. Celkově je ale potřeba brát v potaz, že výrobce na telefonu OnePlus 12 stále pracuje, proto je možné, že specifikace se u finálního modelu změní. Ostatně tipař odhaduje, že na jeho uvedení na čínském trhu dojde nejdříve v prosinci/decembri letošního roku.