Carl Pei, šéf značky Nothing, je mistrem v přesném dávkování informací. Už pěkně dlouho nás napíná a zprávy o chystaném telefonu Nothing Phone (2) odměřuje v přesných porcích. O nové telefonu mluví už od začátku roku a vždy prozradí jen tolik, aby lehce navnadil své fanoušky. Nejdřív naznačil, že jejich druhý telefon bude výrazně lepší, než model Nothing Phone (1). Nepůjde sice vyloženě o vlajkovou loď, ale na titul “zabiják vlajkových lodí” aspirovat jistě může.

Co prozradil Carl Pei o telefonu Nothing Phone (2)?

Následně mezi řádky naznačil, že Nothing Phone (2) pohání procesor Snapdragon ze série 8 a pár týdnů nato potvrdil, že jde o Snapdragon 8+ Gen1. V souvislosti s tím uvedl, že nový telefon dorazí i na americký trh a stane se tak do konce letošního roku. Ovšem po nějakém čas oznámil radostnou zprávu, že na uvedení dojde podstatně dřív, a to už v létě. A nyní, v rozhovoru pro magazín Forbes potvrdil, že telefon Nothing Phone (2) chtějí představit už v červenci/júli. Potvrdil také, že se primárně chtějí zaměřit na americký a globální trh a k tomu upřesnil také některé ze specifikací.

Pei během rozhovoru zmínil, že model Nothing Phone (2) dostane baterii s kapacitou 4700 mAh. To je ne výrazné, ale přece jen zlepšení ve srovnání s prvním telefonem Nothing. Ten má totiž 4500 mAh akumulátor. Na otázku, proč místo vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2 použijí mírně starší čipset Snapdragon 8+ Gen1 Pei odpověděl, že je tento čipset optimalizovanější.

Procesor má za sebou několik aktualizací a on osobně upřednostňuje u telefonu vyrovnaný uživatelský zážitek před hrubým výkonem. Navíc je tento procesor levnější, což má samozřejmě vliv na celkovou cenu telefonu. Je jasné, že Carl Pei má s telefony, které dokáží zaujmout vyváženým poměrem cena/výkon bohaté zkušenosti ze začátků společnosti OnePlus a snaží se je přenést a využít i v Nothing. Snad se mu to v případě druhé generace telefonu Nothing povede.