Chytré hodinky společnosti Samsung se těší poměrně velké oblibě. Jednak mají zajímavý design a výrobce se je každým rokem snaží vylepšit a přidat nové funkce. Svého času modelu Classic přidávala na atraktivitě i otočná luneta. Tento funkční prvek totiž k hodinkám Galaxy neodmyslitelně patřil a dodával hodinkám punc prémiovosti. Fyzickou otočnou lunetu ovšem Samsung vypustil u modelu Galaxy Watch 4 a také u modelů řady Galaxy Watch 5. Nahradil ji ale lunetou virtuální, kterou je možno ovládat gesty. To se ovšem uživatelům docela nelíbilo a volali po návratu klasické fyzické lunety. A ta se vrátí letos s modelem Samsung Galaxy Watch 6 Classic.

Je pravda, že o návratu fyzické otočné lunety tipaři už letos jednou spekulovali s tím, že ji dostane model Galaxy Watch 6 Pro. Ovšem zdá se, že s návratem lunety se vrací i název Samsung Galaxy Watch 6 Classic. Alespoň to tak vypadá podle informací na stránkách MySmartPrice, kde najdeme i nové renderované obrázky těchto hodinek s lunetou.

Design hodinek Samsung Galaxy Watch 6 Classic

Podle renderů dostojí model Samsung Galaxy Watch 6 Classic svému názvu. Vypadá totiž opravdu klasicky. Jednoduchý vzhled bez zbytečných zdobných prvků lahodí oku, navíc když jsou ještě hodinky vyvedeny v konzervativní černé barvě. Hodinky mají kovové pouzdro a pohodlný silikonový řemínek s magnetickou sponou, která má také velmi jednoduchý vzhled. Na pravé hraně těla jsou dvě tlačítka a na dýnku pak vidíme snímač tepové frekvence a PPG senzor. To naznačuje, že hodinky mají pokročilé funkce pro monitorovaní zdraví.

Přestože tipaři neuvádějí jaké konkrétní funkce hodinky Galaxy Watch 6 Classic mají, je pravděpodobné, že se dočkáme měření EKG, barometru, gyroskopu, GPS, NFC a nebo i měření tělesné teploty. Neměla by chybět ani běžná sada různých monitoringů. Očekává se i nová funkce IHRN. Tipaři uvádějí, že kruhový displej hodinek je typu AMOLED s úhlopříčkou 1,47 palce a rozlišením 470 × 470 pixelů. Baterie má prý kapacitu zhruba 425 mAh, což je slušné. Očekávají také, že hodinky poběží na systému Wear OS 4 s nadstavbou One UI 5 Watch.