Pokud jste fanoušky telefonů Samsung, jistě vedete v patrnosti, že kromě vlajkových telefonů řady Galaxy S připravuje i modely FE. Ty jsou levnější a ceně mají přizpůsobené i specifikace. Je ale pravdou, že kolem jejich vydání se vždy točí spousta spekulací. Vzpomeňme například na model Galaxy S21 FE, jehož uvedení výrobce asi třikrát odložil. Pak se proslýchalo, že jej dokonce zrušil. Nakonec se ale telefon přece jen dostal na trh. Nu a vzhledem k tomu, že vlajkové modely Galaxy S23 jsou už nějakou dobu venku, tipaři si pomalu začínají všímat modelu Samsung Galaxy S23 FE.

Ovšem i Samsung Galaxy S23 FE je opředený mnoha spekulacemi. Někteří tipaři tvrdili, že na jeho výrobu Samsung rezignoval, jiní zase naopak tvrdí, že telefon dorazí, ale až na konci letošního roku. Nyní to ale vypadá přece jen optimističtěji. Telefon prý dorazí už v červenci/júli a nebo na začátku srpna/augusta. Alespoň to na Twitteru tvrdí tipař, který si říká Revegnus.

Proč Samsung Galaxy S23 FE dorazí dřív?

Dodává, že za dřívějším uvedením stojí celkem nevýrazné prodeje modelů řady Galaxy S23, které navíc během tohoto měsíce výrazně poklesly. K tomu se předpokládá, že pokles prodejů bude pokračovat a prodeje spadnou až o 20 % ve srovnání s prodeji řady Galaxy S22 ve stejném období loňského roku.

Kromě toho tipař také uvádí, že Samsung telefon Galaxy S23 FE představí dřív, než skládací modely Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5. Ovšem k dřívějšímu uvedení dojde jen na některých vybraných trzích. Ty ale nespecifikuje. Cenově dostupný model Samsung Galaxy S23 FE tak může poněkud vylepšit nevalné prodejní skóre série Galaxy S23. A to i proto, že se specifikace telefonu nebudou příliš lišit od již uvedených modelů. Proto jeho příprava pro uvedení na trh nebude dlouhá.

Připomeňme, že tipaři u modelu FE očekávají, že výrobce v tomto případě použije svůj vlastní čipset Exynos 2200, a to na všech trzích, včetně USA. K procesoru přidá 6/8 GB RAM a 128/256 GB interní paměti. Baterie má údajně kapacitu 4500 mAh a podporu 25 W nabíjení. Dojde prý na vylepšení fotoaparátu o primární 50 MPix senzor s OIS, který je stejný jako u telefonů Galaxy S22 i Galaxy S23. A v neposlední řadě se počítá i s AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz. Zatím ale není nic potvrzeno, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.