Čím víc se blíží představení telefonu Xiaomi Civi 3, tím je intenzivnější promo na něj. Také dnes výrobce vypustil na čínské Weibo několik upoutávek, které se snaží nalákat potenciální kupce na tento designově povedený telefon střední třídy. Včera nám Xiaomi ukázalo, že i letos vzhled telefonu zaujme ženy a nebo mladé uživatele. A víme i to, že procesor telefonu je speciálně upravený tak, aby fotoaparáty fungovaly co nejlépe. Není se co divit, že si výrobce na těchto parametrech dal záležet, protože modely ze série Civi byly vždy orientované na fotoaparáty, zejména na selfie kameru.

Přední kamera modelu Xiaomi Civi 3 s velkým vylepšením

Přední kamera bude i letos u telefonu Xiaomi Civi 3 jedním z hlavních taháků. Stále si zachovává tvar oválné “díry” ve středu horní části obrazovky a v ní leží dva snímače. Oba mají rozlišení 32 MPix. Jeden ze snímačů se hodí pro selfie focení a má záběr 78°. Druhý senzor se širokým sto stupňovým zorným polem se hodí vlogerům. Velkým vylepšením ve srovnání s předchozími modely Civi je podpora nahrávání 4K videa. Přední kamera také nabídne několik nových portrétních funkcí. Na horní hraně telefonu je pak duální LED blesk s uživatelsky nastavitelným příbleskem.

Co se týče hlavního fotoaparátu modelu Xiaomi Civi 3, výrobce potvrdil, že primární senzor má rozlišení 50 MPix a jde o snímač Sony IMX800 s podporou optické stabilizace obrazu. Rozlišení dalších dvou snímačů ale stále neznáme. Je ovšem potvrzeno, že telefon je opět velmi subtilní a v pase má jen 7,56 mm při hmotnosti 173,5 gramu.

Víme také, že Xiaomi Civi 3 pohání procesor Dimensity 8200 Ultra, který bude v tomto telefonu debutovat. A v neposlední řadě výrobce potvrdil i to, že telefon půjde na trh ve čtyřech barevných variantách, jmenovitě Rose Purple, Adventure Gold, Mint Green a Coconut Gray. Barvy jsou pastelové a kromě poslední varianty jsou záda telefonu vyvedená ve dvou barevných odstínech. Proslýchá se také, že cena nebude nijak dramaticky vysoká a bude odpovídat běžným cenám telefonů střední třídy.