V podstatě od začátku letošního roku tipaři upozorňovali na to, že letos společnost Xiaomi představí další telefon ze své produktové řady Civi. Fanoušci jistě vědí, že v této sérii vycházejí modely s atraktivním designem, jemnými pastelovými barvami a parametry střední třídy. Telefony tak cílí na ty, kteří propadli selfie fotografii. Samozřejmě telefony svou křehkostí dobře padnou i do ženské ruky. A proto se můžeme pomalu těšit na model Xiaomi Civi 3, který i letos překvapí svým designem.

Výrobce navíc před pár dny potvrdil, že Xiaomi Civi 3 pohání procesor Dimensity 8200 Ultra, který bude v tomto telefonu debutovat. Xiaomi tento čipset přizpůsobilo zaměření telefonu, tedy fotografování. Vylepšilo jej, a to včetně ISP čipu. Díky tomu se snížila spotřeba energie pro aplikaci fotoaparátu a zvýšila se rychlost snímání. Přibylo také až 30 nových funkcí pro nahrávání videa.

Xiaomi Civi 3 s dvoubarevnými zády dorazí 25. května

Nu a dnes také máme na čínském Weibo potvrzený termín představovačky telefonu Xiaomi Civi 3. Je naplánovaná na čínském trhu na 25. května/mája na 14 hodin tamního času. Na pozvánce na prezentační akci také vidíme snímky telefonu se zajímavě řešeným zadním panelem. Záda jsou opět vyvedená v pastelových barvách, a to hned ve dvou odstínech. Na trh tak půjdou čtyři barevné varianty, konkrétně Rose Purple, Adventure Gold, Mint Green a Coconut Gray. Poslední barevná varianta je ale celá šedá.

Na snímcích dále vidíme, že Xiaomi Civi 3 má velký kruhový modul hlavního fotoaparátu, zřejmě se třemi snímači. Pod modulem fotoaparátu leží LED blesk. Je potvrzeno, že primární senzor má rozlišení 50 MPix a podporu optické stabilizace obrazu a údajně je to vylepšený senzor Sony IMX800. Vzhledem k tomu, že jde o telefon zaměřený na selfie, je pravděpodobné, že přední kamera bude duální se dvěma 32 MPix snímači. Co se týče dalších parametrů modelu Civi 3 výrobce mlčí a mlčí i tipaři. Ovšem vše se dozvíme už za tři dny.