Pomalu se blížíme k začátku druhé poloviny letošního roku a fanoušci telefonů střední třídy společnosti OnePlus stále čekají na modely řady Nord. Je sice pravda, že na začátku minulého měsíce debutoval v Indii model Nord CE 3 Lite, ale stále čekáme na “plnotučné” zástupce této série. A tím hlavním je model OnePlus Nord 3.

Mluví se o něm už hodně dlouho a stejně tak dlouho na něj čekáme. Na začátku roku se tipaři pokusili nastínit, jaké specifikace tohoto chystaného telefonu můžeme čekat, ale od té doby informace o tomto stroji utichly. Tedy až do dneška, kdy na Twitteru najdeme několik reálných fotek, které odhalují design a některé specifikace telefonu OnePlus Nord 3.

Co nyní víme o telefonu OnePlus Nord 3?

Nejdřív tipaři spekulovali o tom, že OnePlus Nord 3 je pro globální trhy přeznačený čínský model Ace 2. Tady se ale spletli, protože Ace 2 šel na globální trh jako OnePlus 11R. Pak ale výrobce představil i model Ace 2V s procesorem Dimensity 9000. Nu a nyní se ukazuje, že tento čínský telefon a globální Nord 3 si jsou docela podobné. Na reálných fotkách prý navíc vidíme variantu, která je připravená pro evropský trh.

Co se designu týče, tak ten je stejný jako u čínského Ace 2V. Specifikace se ale mírně liší. OnePlus Nord 3 má 6,74 palcový OLED displej s rozlišením 2772 × 1240 pixelů. Na postu procesoru najdeme čipset Dimensity 9000 s 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. K dispozici je ale také až 12 GB virtuální RAM. Ve foto výbavě najdeme přední 16 MPix kameru a hlavní trojitý fotoaparát, který tvoří 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Nechybí ani posuvné tlačítko Alert Slider a operačním systémem je Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13.