Jaro je konečně v plném proudu, venku je krásně, takže víkend jednoznačně láká k výletům do přírody a nebo třeba na zahrádku vaší oblíbené hospůdky. Ale snad si uděláte i trochu času na naši pravidelnou rubriku Vychytávky z Číny, ve které vám každou neděli po poledni nabízíme tři tipy na zajímavé čínské gadgety. I dnes jsme proto nahlédli na stránky čínských e-shopů a vybrali “vymoženosti”, které snad zaujmou.

Minulý díl byl takovým pelmelem čínských gadgetů, které se snažíme vybírat tak, aby byly pokud možno praktické a zároveň i levné. A také v dnešním dílu rubriky Vychytávky z Číny vám nabídneme takovou malou směsici tří tipů na věci praktické, které se hodí do domácnosti a jejich cena vám průvan v peněžence neudělá. Takže pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Adaptér do zásuvky

Asi se mezi námi nenajde nikdo, kdo by občas nepotřeboval onu starou dobrou “rozdvojku”. Doba bakelitových adaptérů je naštěstí dávno pryč a na trhu dnes najdeme adaptéry podstatně praktičtější. Nejen že mají několik klasických zásuvek, ale jsou v nich i porty pro nabíjení telefonů nebo notebooků. A jeden takový jsme pro vás našli. Jsou zde tři AC zásuvky, tři USB porty a jeden port USB-C. Všechny zásuvky i porty lze používat najednou. Navíc je tu i praktické tlačítko, kterým, lze vypnout všechna připojená zařízení bez nutnosti vytahování kabelů ze zdroje. Maximální výkon je až 4000 W. A ani cena ve slevě nikomu kapsu neutrhne, protože spadla na 11,41 dolaru.

Čisticí sada na klávesnici a sluchátka

Každý z nás občas potřebuje pořádně vyčistit klávesnici a nebo sluchátka. Existuje na to spousta udělátek a je jistě fajn, když je máme všechna pohromadě na jednom místě. To přesně splňuje sedmi dílná sada nástrojů od různých typů kartáčků, čisticích tyčinek až po malou škrabku na čištění sluchátek. V balení najdeme dokonce i kleštičky na vytažení kláves a hadřík na očištění displeje nebo monitoru. Ve slevové akci je tato sada v několika barvách a cena spadla na parádních 1,43 dolaru.

Světlo na hranu monitoru

Dlouhá každodenní práce u počítače unaví oči velmi rychle. Navíc ne vždy máme pracovní plochu u notebooku nebo počítače dostatečně osvětlenou, takže naše oči trpí o to víc. Šikovnou vychytávkou pro tyto situace je chytré LED světlo, které pomocí klipu připevníme na horní hranu displeje nebo monitoru. Lampa chrání naše oři proti modrému světlu, které vyzařuje monitor, tlumí jeho odlesky a lze také nastavit teplotu světla od studeného po teplé. Samozřejmě u lampy nastavíme i intenzitu světla. Světlo se dá také naklápět pod úhlem 45°. Cena na e-shopu Aliexpress také není vysoká a začíná na 8,26 dolaru.