Značka iQOO chystá představovačku telefonů řady Neo 8. Akce proběhne v Číně 23. května/mája a nyní už víme i to, že telefony na představovačce nebudou samy. Společně s nimi se chystá na svou premiéru historicky první tablet této značky, iQOO Pad. Fanoušci na tento tablet čekali celkem dlouho, takže je na místě, že na něj výrobce už pomalu rozjel promo kampaň. Na Weibo už najdeme první video upoutávku a také specifikace, které výrobce u tabletu považuje za důležité.

Co zatím víme o tabletu iQOO Pad

Z upoutávky, ve které vidíme design tabletu iQOO Pad se zdá, že je podobný modelu Vivo Pad 2. To ale nepřekvapí, protože značka iQOO je dceřinkou společnosti Vivo. U tabletu ale nejde o prosté přeznačení, protože model iQOO je podle všeho poněkud výkonnější. Výrobce totiž potvrdil, že jej pohání procesor Dimensity 9000 Plus. Vivo Pad 2 pak pohání čipset Dimensity 9000. Výměna procesoru dává smysl, protože značka iQOO se zaměřila na herní zařízení.

Z krátkého upoutávkového videa také plyne, že tablet iQOO Pad má na zadní straně piny pro připojení externí klávesnice. Je zde také kruhový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. O dalších specifikacích tipaři spekulují, že je možné, že budou přece jen kopírovat parametry tabletu Vivo Pad 2.

Mohli bychom se tedy i u tabletu iQOO Pad dočkat 12,1 palcového LCD displeje s rozlišením 2800 × 1968 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Najdeme zde také podporu HDR10+ a jas až 600 nitů. O procesoru víme, že jej výrobce vymění za výkonnější Dimensity 9000 Plus. K němu může přidat 8 GB/12 GB operační paměti a 128 GB/256 GB/512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 10000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 44 W. Nu a u foto výbavy můžeme čekat přední 8 MPix kameru a hlavní fotoaparát s 13 MPix a 2 MPix snímači. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Origin OS.