Do konce tohoto měsíce nás čeká několik představovaček a jednu z nich zřejmě chystá i značka Honor. Už nějakou dobu se mluví o tom, že v přípravách jsou telefony řady Honor 90, které na trhu nahradí loňské modely Honor 80. Vzhledem k tomu, že loňské telefony byly celkem úspěšné a bodovaly na všech trzích, bude jistě zajímavé sledovat, zda stejný ohlas získají i chystané stroje.

Co se týče designu, mají telefony ze série Honor 90 slibně našlápnuto. Jejich vzhled je podle zveřejněného snímku opět atraktivní a působí prémiovým dojmem. Ovšem o specifikacích tipaři tvrdí, že k nějakým radikálním změnám a vylepšením patrně nedojde. Ale přece o jedné se nyní na čínském Weibo zmiňuje nám dobře známý tipař Digital Chat Station.

Řada Honor 90 dostane foto snímač s plným rozlišením

Jistě si vzpomenete, že modely řady Honor 80 sice měly u hlavního fotoaparátu primární 200 MPix snímač. Ovšem výrobce jeho rozlišení omezil “jen” na 160 MPix. Byl to svým způsobem unikát, protože žádný telefon nemá snímač s tímto atypickým rozlišením. A když se tipaři začali poprvé zmiňovat o chystaných modelech Honor 90 doufali, že u nich už výrobce povolí plné rozlišení tohoto snímače.

Podle čerstvé zvěsti tomu tak opravdu bude. Telefony Honor 90 sice opět dostanou senzor Samsung Isocell HP3, ale tentokrát se dočkáme rozlišení 200 MPix. Potenciální kupci tedy mohou jásat a doufejme, že i výrobce tuto dobrou zprávu brzy potvrdí. Přece jen do představovačky, která prý proběhne 29. května/mája, moc času nezbývá. Proto počítáme s tím, že Honor brzy rozjede promo a potvrdí i další specifikace, o který se zatím jen spekuluje, a to hlavně u modelu Honor 90 Pro. Měl by dostat procesor Snapdragon 8+ Gen1, displej s rozlišením 1,5K, přední duální kameru a rychlé nabíjení s výkonem 90 W.