Fanoušci společnosti Xiaomi jistě vedou v patrnosti jejich produktovou řadu Civi. Tato série byla a je zaměřená na selfie fotoaparát, atraktivní design a tím také na ženy. Telefony totiž působí křehkým dojmem a jejich pastelové barvy tento dojem ještě podtrhnou. První model v této sérii Xiaomi vydalo v roce 2021. Po něm se na trh dostaly ještě další dva Civi telefony a letos je v přípravách další kousek, Xiaomi Civi 3.

Na telefon Xiaomi Civi 3 začali tipaři upozorňovat už na začátku letošního roku. Od té doby se ale další informace objevila až dnes, a to přímo od samotného výrobce. Na čínském Weibo totiž sdílí první upoutávky, které avizují, jaký procesor chystaný telefon dostane. A svým způsobem se tak potvrdily tři měsíce staré odhady tipařů.

Xiaomi Civi 3 je prvním telefonem s čipsetem Dimensity 8200 Ultra

Společnost Xiaomi tvrdí, že procesor Dimensity 8200 Ultra odehraje svou světovou premiéru právě v telefonu Xiaomi Civi 3. Podle všeho jde zřejmě o přetaktovanou verzi procesoru Dimensity 8200, který MediaTek představil před koncem loňského roku. Čipset je postavený na 4nm výrobní technologii TSMC a pohání například telefony Redmi K60e, Vivo V27 Pro nebo Vivo S16 Pro.

Xiaomi si tento procesor upravilo k obrazu svému a provedlo vylepšení ISP čipu. Díky tomu se snížila spotřeba energie pro aplikaci fotoaparátu a zvýšila se rychlost snímání. Přibylo také až 30 nových funkcí pro nahrávání videa. To zní jistě zajímavě a podle odhadů tipařů ani další specifikace nebudou k zahození. Telefon Xiaomi Civi 3 prý má 6,55 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzhledem k tomu, že jde o telefon zaměřený na selfie, je pravděpodobné, že přední kamera bude duální se dvěma 32 MPix snímači. U hlavního fotoaparátu tipaři očekávají vylepšený 50 MPix senzor Sony IMX800. Dále čekají i baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Info o dalších parametrech přijde asi už brzy, a to přímo od výrobce.