Společnost Samsung prý už pomalu chystá svou další prezentační akci Galaxy Unpacked. Tipaři odhadují, že proběhne dřív, než bývá zvykem a prý se už na konci července/júla dočkáme nové generace skládacích telefonu Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 a hodinek Watch 6. Kromě těchto produktů zřejmě dojde i na uvedení nových tabletů. Jedním z nich je podle tipařů tablet Samsung Galaxy Tab S9 Ultra, na který začali upozorňovat už minulý měsíc.

Design tabletu Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

Nyní se na stránkách MySmartPrice objevily renderované snímky tabletu Samsung Galaxy Tab S9 Ultra, které připravil známý designér Evan Blass. Podle renderů se vzhled chystaného tabletu nijak dramaticky nemění ve srovnání s jeho předchůdcem. Displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 14,6 palce a lehce širšími rámečky. Na jedné z delších stran je výřez Infinity-V pro přední duální kameru. Zadní panel je místem pro hlavní fotoaparát, který je také osazený dvěma snímači a je tu také prostor pro bezdrátové nabíjení stylusu.

Na jedné z kratších hran vidíme mřížku reproduktoru a port USB-C. Na jedné delší hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení a druhá je pak domovem pro piny Pogo, které tu jsou pro jednoduché připojení externí klávesnice. Tělo tabletu Samsung Galaxy Tab S9 Ultra je kovové a poměrně štíhlé s rozměry 326,4 × 208,6 × 5,5 mm a hmotností 737 gramů. Baterie má velmi slušnou kapacitu 11200 mAh a údajně podporuje rychlé nabíjení s výkonem 45 W. Takový výkon nabíjení je v současné době maximum, které můžeme od Samsungu čekat.

A jak je na tom tablet Galaxy Tab S9 Ultra s procesorem? Údajně jej pohání Snapdragon 8 Gen2 “For Galaxy”. V rámci pamětí se dočkáme 8 GB, 12 GB a 16 GB operační paměti a 128 GB, 256 GB a 512 GB interního úložiště. Standardní verze se 128 GB má vnitřní paměť UFS 3.1, další verze pak mají úložiště typu UFS 4.0. Hovoří se i o odolnosti podle certifikace IP68. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou One UI 5.1.