O tom, že společnost Motorola připravuje novou generaci svého skládacího véčkového telefonu se mluví už pěkně dlouho. Z počátku jsme měli trochu chaos v pojmenování tohoto stroje, ale nakonec vyšlo najevo, že modely budou rovnou dva. Jejich obchodní názvy jsou Motorola Razr 40 a Motorola Razr 40 Ultra. Jak o modelu Ultra, tak i o standardním “véčku” už víme snad úplně všechno, ale to, co stále chybělo byl termín jejich představení.

Tipaři s každým novým příspěvkem tvrdili, že telefony řady Motorola Razr 40 dorazí už brzy. Ovšem kdy přesně ono “brzy” nastane nedokázali odhadnout. Nyní to ale víme jistě a můžeme zakřičet třikrát hurá. Motorola totiž na svém twitterovém účtu konečně zveřejnila první upoutávku s pozvánkou na představovačku. Ta proběhne 1. června/júna. A v krátkém promo videu vidíme siluety dvou telefonů, takže je jasné, že jak standardní model, tak i model Ultra budou debutovat společně.

Specifikace řady Motorola Razr 40

Do představovačky už moc času nezbývá, takže si teď shrneme, co zatím o telefonech Motorola Razr 40 víme. Protože kdo je připraven, není překvapen. Začneme standardním modelem, jelikož informací o jeho parametrech je podstatně méně, než v případě modelu Ultra. Konstrukce je stejná jako u jiných véčkových telefonů, takže se i Motorola Razr 40 sklápí podél horizontální osy. Ve středu horní části displeje je “díra” pro selfie kameru a hlavní fotoaparát je duální s LED bleskem. Vnější displej je malý a zobrazují se tu různá upozornění, datum, čas, počasí a nebo i příchozí hovory. Obrazovka je uživatelsky přizpůsobitelná. Ovšem asi tím nejlepším, co tipaři zjistili je evropská cena, která se točí kolem 899 euro. Díky tomu bude tento model jedním z nejlevnějších skládacích telefonů.

O modelu Razr 40 Ultra toho už víme poměrně víc. Vnitřní displej je typu OLED s úhlopříčkou 6,9 palce a obnovovací frekvencí 120 Hz nebo 144 Hz. Vnější OLED displej je pak velký s úhlopříčkou 3,5 palce. Telefon prý pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 s 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát tvoří 12 MPix primární senzor a 13 MPix širokoúhlý objektiv. Baterie má prý kapacitu 3640 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Na trh půjdou tři barevné varianty, jmenovitě Barberry, Blue a Black. Evropská cena se prý bude pohybovat kolem 1299 euro.