Už za necelý týden dojde na uvedení telefonů z řady iQOO Neo 8. Termín představovačky je potvrzený, takže je jasné, že výrobce už rozjíždí promo, ve kterém se snaží potenciální kupce nalákat na některé parametry chystaných telefonů. Samozřejmě upozorňuje především na telefon iQOO Neo 8 Pro, který je tím lépe vybaveným modelem v sérii.

Před pár dny výrobce potvrdil, že model iQOO Neo 8 Pro dostane zbrusu nový výkonný čipset Dimensity 9200 Plus, který mu zajistí velmi slušný výkon a zároveň i nižší spotřebu energie. S čipsetem je spojený také ISP čip Vivo V1+ pro kvalitní foto výstupy. Dále jsme na prvních upoutávkách také viděli, že telefon má celkem zajímavý design s mírně přepracovaným vzhledem modulu hlavního fotoaparátu. A na fotoaparát se podrobněji podíváme i dnes, protože na čínské síti jsou k vidění další upoutávky.

Fotoaparát modelu iQOO Neo 8 Pro má potvrzenou OIS

Nová upoutávka potvrdila, že hlavní fotoaparát telefonu iQOO Neo 8 Pro dostane primární snímač s rozlišením 50 MPix a jde o senzor Sony IMX866VCS. Najdeme jej například i u telefonů v řadě Vivo X90. Senzor fotí velmi dobře i špatných světelných podmínek a navíc podporuje také optickou stabilizaci obrazu. Má velikost 1/1,49 palce s velikostí pixelů 1,0 µm a světelností f/1.75. A jako důkaz, že Neo 8 Pro fotí opravdu slušně sdílí výrobce i několik snímků z jeho hlavního fotoaparátu. Můžeme si všimnout, že kamera solidně funguje jak při dostatku světla, tak i v noci za špatného osvětlení.

Další zprávy odkazují na to, že Neo 8 Pro má 6,78 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. V rámci pamětí se dočkáme až 16 GB RAM a údajně až 1 TB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Snímač otisků leží pod displejem a operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Origin OS 3.0.