Společnost Xiaomi celkem nedávno uzavřela svou vlajkovou řadu Xiaomi 13 vydáním modelu Ultra, který si pozornost fanoušků získal svou skvělou foto výbavou. Tipařům se proto zdá, že nastal ten správný čas na pohled do blízké budoucnosti. A tou je vlajková řada Xiaomi 14. Jak na tom budou chystané telefony s foto výbavou? Něco málo informací už nyní najdeme na čínské síti, kde se tipaři zaměřili na model Xiaomi 14 Pro.

Co tvrdí tipaři o modelu Xiaomi 14 Pro?

Je pravděpodobné, že Xiaomi představí své nové vlajkové telefony ze série 14 před koncem letošního roku. Vývojáři mají tedy celkem dost času, aby na chystaných telefonech zapracovali a připravili vylepšení jejich funkcí a specifikací. A jestliže foto výbava modelu Ultra patří ke špičce ve svém oboru, podíváme se právě na ni. Tipaři totiž tvrdí, že model Xiaomi 14 Pro převezme něco z foto výbavy modelu Ultra. Tím něčím je periskopický teleobjektiv. Ten byl zatím doménou modelů Ultra.

Ovšem s příchodem modelu Xiaopmi 14 Pro se to změní. Tipaři tvrdí, že telefon má periskopický teleobjektiv s rozlišením 50 MPix. Navíc prý tento objektiv dostane i nějaká vylepšení. Dále se spekuluje i o tom, že modul hlavního fotoaparátu dostane nový design, který je prý podobný tomu, jaký má i model Mi 11 Ultra. Ovšem i tento vzhled je prý vylepšený. Připomeňme, že Mi 11 Ultra měl v modulu hlavní kamery také malý displej pro zobrazení různých upozornění, času, datumu nebo i aktuálního počasí.

Pokud se tedy tipaři nemýlí, bude telefon Xiaomi 14 Pro skvělý. Ovšem berme v potaz, že do jeho vydání zbývá ještě mnoho měsíců a v této chvíli jde jen o spekulace. Každopádně je ale jisté, že telefon bude pohánět vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. I o něm se už pomalu začínají šířit zvěsti s tím, že na jeho uvedení letos dojde už v říjnu/októbri a telefony společnosti Xiaomi budou mezi prvními, které jej dostanou. Je proto možné, že i modely Xiaomi 14 letos výrobce představí poněkud dřív.